15 марта, 2024 10:39
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

ЗМІ написали, що переговори України з МВФ зайшли у глухий кут. Глава Мінфіну спростував це

Місія Міжнародного валютного фонду й далі працюватиме з Україною, але переговори про виділення кредиту переносять на весну. Про це 9 лютого написало інформаційне агентство LIGA.net із посиланням на чотири джерела у Верховній Раді та Національний банк.

За інформацією журналістів, формально переговори не закінчилися, але Україна не виконала головних вимог, тому, найімовірніше, не зможе отримати траншу в березні, як очікував уряд.

Джерела інформагентства зазначили, що йдеться про паузу в переговорах до 1 березня, коли закінчиться термін дії знижених тарифів на газ для населення, які формально порушили меморандум із МВФ. Перешкодою також стало те, що Україна поки не досягла успіху в розв’язанні антикорупційних питань, зокрема в судовій системі.

Міністр фінансів України Сергій Марченко 10 лютого в ефірі телеканала «24 канал» назвав цю інформацію фейком.

«Жодних завершень роботи місії чи про те, що в нас є проблеми, – у нас такої інформації на сьогодні немає. Я відповідально заявляю як міністр фінансів: у нас місія продовжує роботу, ми з ними дискутуємо», – сказав Марченко.

Він зазначив, що не може назвати дати одержання Україною траншу від МВФ.

Україна співпрацює з МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. За нею передбачено виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Як говорив міністр фінансів Сергій Марченко, Київ очікував на одержання ще двох траншів по $700 млн до кінця року, але цього не сталося.

21–23 грудня 2020 року місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона відновила роботу після зимових канікул 11 січня. Коментуючи строки виділення наступного траншу МВФ, директор пресофісу місії Фонду в Україні Джеррі Райс сказав, що спочатку треба вивчити політику економічного розвитку і проведення реформ у країні.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що в нинішній ситуації економіці України потрібні гроші МВФ. «Вигідно нам, невигідно – зараз це як кров для організму людини», – пояснював він.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав у грудні, що Київ розраховує отримати черговий транш МВФ у перших місяцях 2021 року. У НБУ очікують, що поточного року МВФ надасть Україні три транші на загальну суму $2,2 млрд.

Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні 18 січня встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за 1 м³. Ціна буде діяти до кінця карантину, введеного у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, або до кінця опалювального сезону.

Марченко розповідав, що питання держрегулювання ціни на газ обговорювали з представниками місії Фонду. У МВФ були занепокоєні намірами України, оскільки Київ у меморандумі з Фондом узяв на себе чіткі зобов’язання, що механізми тарифоутворення мають бути ринковими, підкреслював міністр 14 січня. Того самого дня Шмигаль заявив про конструктивну зустріч із представниками Фонду щодо питання, яке стосується ціни на газ.

Проверьте

В ДР Конго снова обнаружили Эболу – ВОЗ

В Демократической Республике Конго, власти которой в 2020 году объявили о преодолении вспышки вируса Эбола, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *