У США другий день поспіль тривають протести місцевих жителів після того, як помер Джордж Флойд – чоловіка притиснув ногами до землі поліцейський. Мітингувальники підпалили одну з будівель, вогонь перекинувся на весь квартал. Місцева влада просить допомоги у Нацгвардії.
У місті – надзвичайна ситуація
Обстановка у місті переросла у надзвичайну ситуацію, про це заявив губернатор штату Міннесота Тім Волз, інформує Daily Mail. Влада міста просить ввести Нацгвардію.
Для загальної безпеки, будь ласка, покиньте цей район і дозвольте пожежним і медикам дістатися до місця подій,
– звернувся Волз до учасників акцій.
У Міннеаполісі – мародерство та підпали
Наразі протестувальники продовжують вступати у сутички з поліцією: правоохоронців закидують камінням та пляшками, розбивають авто копів, а також громлять вітрини. Є факти й мародерства у магазинах та супермаркетах. Люди підпалили магазин з автозапчастинами, вогонь охопив весь квартал. У відповідь поліція стріляє гумовими кулями та застосовує сльозогінний газ.
Під час заворушень застрелили чоловіка
Раніше повідомили про одну жертву масових акцій – чоловіка застрелили. Підозрюваного затримали. Вогонь, за попередньою інформацією, відкрив власник ломбарду, коли його намагались пограбувати.
Дивіться фото заворушень:
Дивіться відео з пожежею та заворушеннями у місті:
Дивіться відео протестів у Міннеаполісі:
Чому в Міннеаполісі виникли протести
Протести в Міннеаполісі тривають з 25 травня. Спалахнули вони після інциденту з загибеллю 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда під час затримання поліцією. Поліція каже, що Флойд чинив опір після того, як його авто зупинили правоохоронці і намагалися затримати чоловіка. На відео з мережі видно, що поліцейський 7 хвилин придушував шию Флойда до землі під час затримання. Флойд казав, що не може дихати і просив його не вбивати. Флойда відпустили, коли він вже знепритомнів, доставили в лікарню, де він і помер. Правоохоронці стверджують, що Флойд помер в результаті нещасного медичного випадку при взаємодії з поліцією. Наразі 4 поліцейських, які брали участь у затриманні Флойда, звільнили зі служби. Справу почало розслідувати ФБР.