У Києві активісті зібралися на підтримку поета і громадського діяча Андрія Хаєцького під будівлею Міністерства внутрішніх справ. Хаєцького єдиного зі всіх фігурантів відправили під арешт за грудневу пожежу в Одесі в економічному коледжі, яка забрала життя 16 людей.
Що відбувається під МВС
Активісти заявили, що це акція солідарності з «друзями в Одесі», пише Укрінформ. Вони переконані, що Андрій Хаєцький не причетний до всіх звинувачень, бо за 2 тижні до трагедії передав свої повноваження наступнику.
Учасники акції скандують: «Свободу Андрію Хаєцькому». Гасло написане і на одному з їхніх плакатів.
Активісти розповіли, що у Хаєцького хворе серце, тож перебування у СІЗО може мати фатальні наслідки для його здоров’я і життя.
Акція на підтримку Хаєцького у Києві / Фото Укрінформ
>Акція в Одесі
Наразі Одеський апеляційний суд розглядає скаргу на рішення про двомісячне тримання Андрія Хаєцького в СІЗО.
Під будівлею суду також зібралися активісти. Один з депутатів готовий взяти Хаєцького на поруки.
Акція на підтримку Хаєцького в Одесі: відео
У чому звинувачують Хаєцького? 22 травня Київський районний суд Одеси взяв під варту на два місяці без права внесення застави колишнього заступника директора з адміністративно-господарської роботи коледжу Андрія Хаєцького. Його підозрюють у порушенні встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, внаслідок чого виникла пожежа у коледжі на Троїцькій.
Його адвокат Юлія Токаєва одразу подала апеляцію. Захисниця заявила, що її клієнт звільнився з коледжу за місяць до пожежі за станом здоров’я, а також весь цей час добровільно приходив до слідчого.
Хаєцького підтримують журналісти та громадські активісти.
Пожежа на Троїцькій: як це було і хто винен
Сталася 4 грудня 2019 року, вогонь охопив майже 4 тисячі квадратних метрів. У будівлі коледжу перебували 210 осіб, більшість із яких студенти. Внаслідок проблем під час евакуації загинули 16 осіб і ще 30 постраждали. Багатьом просто не вдалося вийти через зачинені двері чорного виходу. Поліція розглядає 3 версії причини пожежі: підпал, необережне поводження з вогнем та аварійна робота електрообладнання. Поліція повідомила про підозру директорці коледжу Любові Кочерзі (справа стосується службової недбалості та порушення правил пожежної безпеки, що спричинило тяжкі наслідки). 20 грудня звільнили керівника Головного управління ДСНС в Одеській області Віктора Федорчака та його заступника Михайла Вовка. А завідувачку господарством економічного коледжу на Троїцькій в Одесі Тетяну Фомич 15 січня суд відправив під нічний домашній арешт