У світі продовжують боротися з пандемією коронавірусу. Вакцини проти нього ще немає, хоча країни над нею активно працюють. Утім, лікування проводиться враховуючи відсутність вакцин. Розповідаємо, як саме
В Україні, як і в багатьох інших країнах світу, тотальний карантин. Причина – китайський коронавірус Covid-19, який дістався і міцно «засів» у світі, щодня збільшуючи свої «досягнення» у вигляді хворих і, на жаль, померлих людей.
З вірусом триває боротьба. Але поки вона ще далека до завершення. Вакцини проти Covid-19 немає (хоча над її розробленням активно працюють), тому лікарі діють за ситуацією. На жаль, досить часто у ситуації діють і люди. Не звертаючись за допомогою до лікарів.
Як все-таки лікують Covid-19?
Для початку нагадаємо симптоми (вони схожі на ГРВІ):
— Кашель.
— Лихоманка.
— Ускладнене дихання.
Ну і, звичайно ж, висока температура.
Симптоми можуть проявитися через 2-14 днів після зараження. При цьому в багатьох інфікованих Covid-19 викликає запалення легень.
Тепер про лікування
Лікування конкретно від Covid-19 ПОКИ НЕ ІСНУЄ. Центр громадського здоров’я МОЗ уточнює, що інфіковані коронавірусом люди можуть звернутися за медичною допомогою для полегшення симптомів.
Зокрема, пацієнту можуть запропонувати препарати, які знижують температуру тіла, засоби від нежиті, а також препарати від кашлю.
Окрім того, при легкому перебігу хвороби інфікованим варто пити багато рідини, щоб уникнути зневоднення.
У випадку блювання або діареї хворому можуть прописати ентеросорбенти.
Тобто використовують препарати, здатні, як вже сказано вище, лише полегшити симптоми.
У разі тяжкої стадії вірусу
У діло вступають ШВЛ – апарати штучної вентиляції легень. У Кабміні повідомляють, що в Україні тільки в інфекційних лікарнях перебуває 605 апаратів штучного дихання. При цьому підкреслюється, що за необхідності буде використано апарати з інших лікарень.
«Цього достатньо», — вважають в уряді.
Однак саме ШВЛ зараз масово купуються різними меценатами для українських лікарень. Тому найближчим часом є шанси, що їх стане значно більше. Що точно не завадить.
Важливо
Періодично виникають повідомлення про те, що лікуванню від коронавірусу допомагає той чи інший препарат.
Один із останніх випадків – чутки про те, що боротьбі з Covid-19 допоможе ібупрофен.
Ці чутки вже спростували у ВООЗ.
«Ми рекомендуємо використовувати радше парацетамол і не використовувати ібупрофен як самолікування. Це важливо. Але якщо ібупрофен було призначено медичними працівниками, то, звичайно, це їхня справа«, — сказав представник ВООЗ Крістіан Ліндмаєр.
Наскільки успішно взагалі лікують?
Станом на зараз, від коронавірусу вилікувалася 82 091 людина в усьому світі. На жаль, 8 246 осіб померли.