22 марта, 2022 1:18

Китай (начебто) перемагає коронавірус. Розбираємося, що там нині відбувається

З країни, де зародився коронавірус Covid-19, приходять хороші новини. На тлі всього того, що відбувається у світі нині, їх можна назвати навіть дуже хорошими.

У китайському Ухані протягом доби вперше не зафіксували нових випадків зараження коронавірусом. Тепер, враховуючи зниження кількості хворих і заражених, місцева влада вивчає можливість відкриття міста.

Відучора, 18 березня, в місті не було нових смертей від коронавірусу. А всього в Китаї упродовж доби підтвердили лише 34 нових випадки зараження (для порівняння, в Італії протягом доби – 4207 нових випадків).

На думку китайських вірусологів, очистити Ухань від вірусу вдасться вже до кінця місяця.

Усього в Китаї на цю мить зареєстровано 81 139 випадків зараження. Однак схоже на те, що епідемія в країні йде на спад.

Ба більше, у країні готують запускати масові заходи. Наприклад, уже 18 квітня в країні можуть відновити чемпіонат з футболу. Чемпіонат з баскетболу може стартувати ще раніше – 2 квітня.

Загалом, начебто (на що надія) країна справляється з вірусом. Тепер давайте розбиратися, що вони для цього зробили.

Як Китай боровся і продовжує боротися з Covid-19

Фактично йшлося про тотальний карантин. Порівняно з яким наш, український, карантин – це дуже простенький жарт.

Ще в лютому, за кілька днів до китайських новорічних канікул, влада закрила всі шляхи до провінції Хубей.

Потім було вжито карантинних заходів. Зокрема, було заборонено рух пішоходів і приватного транспорту, крім працівників окремих підприємств і медустанов.

При цьому лише одна людина від сім’ї могла виходити на вулицю раз на 3 дні. А супермаркети не обслуговували індивідуальних покупців.

Продукти можна було замовити онлайн. З офіційною доставкою. Порушникам загрожували штраф і затримання.

Заборони стосувалися багато чого. Зокрема, було заборонено торгівлю і споживання в їжу диких тварин, які вважаються можливими переносниками коронавірусу.

Під негласною забороною було жарознижувальне. Як пише «Сегодня», посилаючись на свідчення однієї з українок, які проживають в Китаї, у разі прохання жарознижувального в аптеці одразу ж викликали поліцію, яка вимагала перевіритися на віруси в людини, котра запитувала про ліки.

Попутно знімали з посад голів Компартії Китаю в Хубеї та Ухані. Замість них було призначено прихильників жорсткої лінії з досвідом роботи в правоохоронних органах.

Як уточнює CNN, у домівках влаштовували обшуки, щоб «загнати» всіх інфікованих пацієнтів до медичних установ для лікування.

Усе це називалося (і продовжує називатися) «народною війною» проти коронавірусу. Саме таку характеристику подій дав президент Китаю Сі Цзіньпін.

Проверьте

Добровольцы в России отказываются ехать на войну с Украиной

Не секрет, что Москва активно использует «добровольцев», чтобы решать свои военные проблемы. Например, их были …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *