Армія Тайваню розпочинає повномасштабні військові навчання на суші, на воді та в повітрі на фоні загрози військового вторгнення Китаю. Про це йдеться у повідомленні видання The Guardian.
Тайванські військові відпрацьовують сценарії висадки китайських сил на узбережжі в той час, як сусідня держава переходить від риторики про «мирне возз’єднання» двох розділених громадянською війною 1949 року країн до прямих погроз військового вторгнення. Острівна держава називає себе Китайською Республікою та бореться за міжнародне визнання.
П’ятиденні навчання за участі 8 тис. військових перевіряють готовність острівної країни з населенням у 100 млн відбити атаку з боку величезного сусіда. Тиск Китаю, що посилився після обрання президентом Цай Інвень у 2016 році, змусив Тайвань розробити власні системи озброєння, серед яких надзвукові ракети земля-повітря, кораблі та літаки.
З приходом до влади Дональда Трампа у США, Тайвань отримав додаткову військову підтримку, щоправда поки не реалізовану. Американський президент пообіцяв продати острову великогабаритну військову техніку, зокрема винищувачі F-16. Франція, зі свого боку, зголосилась оновити ракетні системи на бойових кораблях, побудованих ще у 90-х, чим також роздратувала Китай.
Нагадуємо, як повідомляла група ІС, раніше в Держдепі США заявили про неприпустимість захоплення Південнокитайського моря Китаєм.
Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.