У 1998 році Альянс започаткував нову ініціативу – штабні елементи партнерства, що дозволяє направляти на конкурсній основі офіцерів збройних сил держав-партнерів для проходження служби у штабах військової командної структури Організації, повідомляють у Міноборони України.
Представники Збройних Сил України проходять службу на штабних посадах у складі багатонаціональних органів військового управління НАТО, починаючи з 2000 року. Як повідомили в Генеральному штабі ЗС України, на цей час 25 українських військовослужбовців виконують службові обов’язки на посадах у штабах та інших органах військового управління Альянсу.
Зокрема, 7 українських військовослужбовців виконують службові обов‘язки на посадах у 6-ти штабах та інших органах військового управління Альянсу (Міжнародному військовому штабі НАТО, Стратегічних командуваннях НАТО з трансформації та операцій, Офісі стандартизації НАТО та інших штабах регіонального рівня).
18 представників ЗС України виконують службові обов’язки на посадах у складі командування спільної литовсько-польсько-української військової частини (ЛитПолУкрбриг) імені Великого гетьмана Костянтина Острозького в м. Люблін (Республіка Польща). Окремо слід зазначити, що відповідно до тристоронніх домовленостей між державами-учасницями згаданого міжнародного проєкту, наразі (у період 2018–2021 років) командиром ЛитПолУкрбриг є представник Збройних Сил України полковник Дмитро Братішко.
Як правило, виконання службових завдань на зазначених посадах пов’язано з реалізацією різноманітних програм та планів партнерства й військового співробітництва. У рамках нового статусу можна очікувати на звернення НАТО щодо розширення присутності українських військовослужбовців у штабах Альянсу.
Як повідомляла група «ІС», НАТО допоможе Естонії протистояти російській загрозі.
Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.