3 июля, 2020 19:18
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Чи стали продуктивними нардепами колишні журналісти і шоумени

У середині липня народні депутати підуть на літні канікули, тому вже можна підбивати проміжні підсумки роботи перших трьох сесій Верховної ради IX скликання. У парламенті зараз працює чимало колишніх відомих журналістів та шоуменів, тому «Слово і діло» пропонує подивитися, наскільки успішно вони справляються з обов’язками парламентаріїв.

Колишній лідер партії «Голос» та фронтмен гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук вдруге йде з парламенту за власним бажанням. Він вже був нардепом VI скликання, але протримався в Раді близько року. До парламенту нинішнього скликання Вакарчук пройшов зі створеною ним партією, не став очолювати фракцію і вже в березні передав повноваження глави політсили. За його словами, він виконав свою місію, коли завів до парламенту «Голос».

При цьому в Раді забракло голосів, щоб відпустити співака з лав нардепів, тому Вакарчук написав заяву про вихід із фракції «Голос», що автоматично позбавляє його мандату.

Відзначимо, що в якості нардепа Вакарчук був доволі активним. Він брав участь у підготовці 21 законопроекту, подав 160 поправок до законодавчих ініціатив, 13 разів виступав у Раді з місця і 18 разів – з трибуни.

Щоправда, нардеп не написав жодного запиту, прогуляв 27 засідань, пропустивши важливі голосування, і виконав лише 3% обіцянок, включаючи програмні.

Багата талановитими шоуменами та відомими журналістами фракція «Слуга народу». Колишній актор Юзік із «Кварталу 95», а зараз народний депутат Юрій Корявченков, протягом трьох сесій долучився до підготовки та подання 20 законопроектів. Також політик подав 3 поправки до законопроектів, 1 раз виступав у парламенті з місця, щоправда, до трибуни не дійшов жодного разу.

Корявченков досить сумлінно відвідував сесійні засідання, пропустивши тільки 5. Наразі він виконав 14% обіцянок. У декларації нардеп вказав, що у 2019 році його родинні статки становили 2 млн 272 тис. 718‬ грн.

Ще один відомий член фракції «Слуга народу» та журналіст, блогер, ведучий програми «Гроші» на каналі «1+1» Олександр Дубінський встиг долучитися до підготовки 60 законопроектів, внести 171 поправку, виступити в сесійній залі 59 разів із місця і 8 разів – із трибуни та подати 3 депутатські запити.

Дубінський пропустив 17 сесійних днів, встиг виконати 13% обіцянок. У декларації нардеп вказав, що має 8 млн 619 тис. 435 грн доходу.

Вже ексдепутат, а нині міністр культури Олександр Ткаченко, колишній журналіст та медійна персона, до того, як потрапити до парламенту за списком «Слуги народу», був гендиректором групи каналів «1+1 Media», має право бути відзначеним, адже був парламентарієм майже три сесії поспіль. У парламенті Ткаченко очолив Комітет із питань гуманітарної та інформаційної політики.

Мандат нардепа Ткаченко змінив на крісло міністра культури 4 червня 2020 року. До цього часу нардеп встиг долучитися до підготовки та подання 17 законопроектів, подати 53 поправки, 34 рази виступити з трибуни Ради і 1 раз – із місця. Ткаченко прогуляв 13 засідань, виконав 12% обіцянок. У декларації за 2019 рік він вказав, що має 30 млн 477 тис. 303‬ грн доходу.

Микола Тищенко до того, як пройшов до парламенту як мажоритарник від «Слуги народу» у 219-му окрузі у Святошинському районі Києва, був не просто ресторатором та спортсменом, але й ведучим у програмі «Ревізор». Зараз Тищенко розглядають як одного з можливих кандидатів на посаду мера Києва від «Слуги народу».

У парламенті Тищенко долучився до підготовки 17 законопроектів, подав 19 поправок, двічі виступив з місця в сесійній залі і одного разу – з трибуни. Також нардеп подав один запит і встиг виконати 10% обіцянок, прогуляв 2 засідання. У декларації ресторатор вказав, що має дохід у розмірі 1 млн 41 тис 452 грн.

Один із ведучих «Євробачення» у 2017 році в Києві Олександр Скічко також представляє в парламенті фракцію «Слуга народу». В якості нардепа колишній телеведучий та пародист був дотичний до підготовки 27 законопроектів, подав 1 поправку, 5 разів виступав із місця і 8 – з трибуни Ради. Скічко пропустив 4 засідання, подав 3 депутатські запити, виконав 8% обіцянок. У декларації нардепа вказано дохід у розмірі 12 млн 727 тис. 765 грн.

Голова депутатської фракції партії «Голос» Сергій Рахманін до депутатства був заступником головного редактора газети «Дзеркало тижня», автором та ведучим програми «Гра у класику». З початку цього скликання Ради Рахманін брав участь у підготовці та подачі 43 законопроектів, подав 232 поправки, пропустив 6 засідань, 32 рази виступив з місця та 19 – з трибуни парламенту, подав 1 депутатський запит та виконав 7% обіцянок. У декларації за 2019 рік нардеп вказав дохід у розмірі 745 тис. 630‬ грн.

Представник «Європейської солідарності» Володимир Ар’єв в якості журналіста встиг попрацювати стрінгером на Бі-Бі-Сі, спецкором у службах новин на «СТБ», «Інтері» та «1+1», а також автором програм на «5-му каналі» та «Прямому».

Нардеп Ар’єв з початку IX скликання Ради долучився до підготовки 21 законопроекту, подав 38 поправок, пропустив 15 засідань, 19 разів виступив з місця і 5 – з трибуни, а також подав 24 депутатські запити. Поки що парламентарій не виконав жодної обіцянки. В декларації Ар’єв вказав, що має родинні статки в розмірі 1 млн 439 тис. 120 грн.

Раніше «Слово і діло» подивилося, хто входить до топ-10 найбагатших нардепів, які отримують компенсацію за житло.

Також ми писали, які найяскравіші колекції холодної зброї, вина, витворів мистецтва задекларували парламентарі.

Проверьте

Скандальні висловлювання українських політиків

Українські політики іноді бувають надто «щирими» у своїх висловлюваннях, незважаючи на те, що їх слова …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *