Минулий рік в Україні запам’ятався декількома резонансними звільненнями. У банківському секторі кілька людей втратили свої посади внаслідок скандалу з журналістами, а з держслужби звільняли за водіння у нетверезому стані та надто самовпевнене спілкування з поліцією. Докладніше – на інфографіці «Слово і діло».
У січні 2021-го з посади заступника міністра з питань стратегічних галузей промисловості звільнили Віталія Немілостівого. У ЗМІ потрапило відео, як наприкінці 2020-го чиновник порушив правила дорожнього руху, а потім сперечався з поліцейськими та намагався піти з місця подій. Крім того, чиновник був напідпитку, але відмовився пройти медичний огляд.
У березні за власним бажанням звільнилася радниця голови Центральної виборчої комісії Анжела Єременко. У своєму блозі під назвою Bad Mama вона опублікувала пост про несправний вібратор, який їй подарували на День святого Валентина. Після хвилі критики Єременко вирішила піти з ЦВК: «По-перше, тому що бути відкритою і жартувати над тим, що я хочу – для мене важливіше за будь-яку посаду, тому ще в понеділок я написала заяву. По-друге, тому що та команда комунікації, яку вдалося побудувати, має продовжити свою справу, не наражуючись на ризики нових вкидів і атак, а через мене це робити дуже легко».
Цілу серію звільнень спричинив скандал з журналістами програми «Схеми», який стався в державному Укрексімбанку. На журналістів напали під час запису інтерв’ю із головою правління Євгеном Мецгером. Спочатку у банку говорили, що журналісти намагалися «заволодіти банківською таємницею», але опубліковане відео з камери оператора все розставило на свої місця.
У результаті за власним бажанням було звільнено Мецгера і директора департаменту інформаційної політики Володимира Пікалова, який теж був присутній на інтерв’ю. Також правління вирішило звільнити начальника управління внутрішньої безпеки банку.
А наприкінці року з Міністерства фінансів звільнили двох радників – Андрія Гливка та Василя Горбаля: вони взяли участь у зустрічі з одним із фігурантів скандалу в Укрексімбанку – Ігорем Тельбізовим. Зустріч відбулася у рамках заходу «Укрексімбанк: медійні, репутаційні, політичні, економічні та соціальні наслідки гучного скандалу 2021 року», куди, до речі, не запросили представників «Схем».
13 грудня було звільнено заступника голови МВС Олександра Гогілашвілі. Причиною стало відео, опубліковане в мережі: чиновник скандалить із правоохоронцями на блокпосту на Донеччині. Гогілашвілі відмовлявся пред’являти документи, ображав поліцейських через те, що вони його не впізнали.
Свої дії ексзаступник пояснив емоційністю та нестриманістю. До слова, ДБР проводить розслідування інциденту.
В останні дні року у скандал потрапив заступник міністра освіти Ігор Гарбарук. У соцмережах бурхливо обговорювали зовнішній вигляд його помічниці Христини Тишкун під час візиту до міськради Львова. За кілька днів Гарбарука звільнили за власним бажанням.
Нагадаємо, раніше «Слово та діло» зібрало головні суспільно-політичні події України за 2021 рік.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
@media screen and (max-width:557px){.box-telegram{flex-direction:column;padding:20px 10px 10px 10px!important}.box-telegram__img svg{margin-left:0!important}.box-telegram__info{margin-bottom:20px}.box-telegram button{margin-bottom:20px}} найважливіше від «Слово і діло» Підписатися