29 марта, 2022 7:16

«Східне партнерство»: які країни і для чого беруть участь у програмі

Європейський Союз 24 червня запровадив чергову порцію санкцій проти Білорусі. У відповідь Олександр Лукашенко заявив, що країна залишає програму «Східне партнерство». За даними білоруських ЗМІ, за останні кілька років в рамках цієї ініціативи Білорусь отримала близько 30 млн євро безвідплатної допомоги. «Слово і діло» пропонує подивитися, які ще країни беруть участь у програмі та з якою метою.

Програма «Східне партнерство» була запущена Євросоюзом в 2009 році. Вона поширюється на шість східноєвропейських партнерів ЄС – Україну, Азербайджан, Вірменію, Грузію, Молдову і донедавна – на Білорусь.

Програма передбачає:

У рамках програми раз на два роки відбувається саміт за участю глав держав і урядів країн-членів ЄС та партнерів. Раз на рік у Брюсселі засідають міністри закордонних справ країн ЄС і країн-партнерів. На перемовинах традиційно обговорюють прогрес у спільних домовленостях і перспективи подальшого розвитку відносин.

Проводять також зустрічі на рівні чотирьох тематичних платформ «Східного партнерства». Там сторони обмінюються досвідом в проведенні реформ. Засідання кожної з платформ влаштовують щонайменше двічі на рік.

Діють такі платформи:

Останні новини про програму – Євросоюз буде застосовувати різні підходи до країн-партнерів, залежно від їхніх європейських прагнень. «Тобто країни, які мають європейські амбіції і асоціації, повинні мати доступ до більш просунутих програмам та інструментів допомоги. Тобто ніхто не буде підлаштовуватися під країну, яка відстає в якомусь питанні. Де ми готові йти вперед, ми підемо вперед. Так само зроблять Грузія і Молдова. Але де ми бачимо, що можна об’єднати зусилля для руху вперед, там ми будемо діяти спільно», – розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, на інфографіці можна подивитися, що обговорювали і які рішення ухвалювали на самітах Великої двадцятки в 2008-2020 роках.

Проверьте

В Україні запровадили режим НС: як парламент голосував за рішення

У всіх областях України, крім Донецької та Луганської, з 24 лютого запроваджується режим надзвичайного стану …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *