В Україні через поширення коронавірусу з 25 березня діє режим надзвичайної ситуації (нещодавно він був продовжений до кінця року). Звичайні громадяни цього особливо не відчули, режим НС стосується, переважно, служб цивільного захисту – поліції, медиків, Національної гвардії, ДСНС – які починають працювати у посиленому порядку. «Слово і діло» пропонує подивитися, в яких країнах світу через коронавірус запроваджували аналогічний захід.
Кілька днів тому режим надзвичайного стану оголосили в Латвії, він буде діяти до 6 грудня. У країні заборонили публічні і спортивні заходи, обмежили кількість людей на приватних зустрічах, ресторани працюватимуть тільки на винос. За порушення карантину штрафуватимуть.
Режим надзвичайного стану 9 листопада розпочався в Португалії, він триватиме мінімум два тижні. У будні в країні діятиме комендантська година: з 23:00 до 5:00 не можна буде виходити на вулицю. У вихідні треба сидіти удома після 13:00. В Іспанії наприкінці квітня парламент продовжив надзвичайний стан на півроку. Місцева влада зможе оголошувати в регіонах додаткові обмеження – комендантську годину або закриття кордонів. Відзначимо, країна вже вдруге вдається до режиму НС: в перший раз він діяв з березня до червня.
Словаччина вчора продовжила дію надзвичайного стану на 45 днів, при цьому комендантської години більше не буде. Нагадаємо, зараз в Словаччині проводять масове тестування населення на коронавірус. Режим НС в Чехії — до 20 листопада, але влада вже готується його продовжити.
Уряд Італії продовжив надзвичайний стан до кінця січня 2021 року. У Франції НС продовжили до 14 грудня, хоча уряд хотів до середини лютого, але на це забракло голосів. Минулого тижня режим надзвичайного стану знову запровадила Угорщина, крім того, в країні комендантська година.
Нагадаємо, раніше ми писали, в яких країнах мітингували проти карантинних обмежень.
Крім того, «Слово і діло» вивчило, який середній розмір штрафів за відсутність маски в різних країнах світу.