16 марта, 2022 18:23

Підробка сертифіката вакцинації: як карають в інших країнах

В Україні готуються посилити відповідальність за фальшиві COVID-документи. Після ухвалення закону за підробку сертифікатів вакцинації та ПЛР-тестів, їхній продаж та використання загрожуватиме великий штраф, обмеження або позбавлення волі. «Слово і діло» розібралося, як в інших країнах карають за підробку сертифіката вакцинації від коронавірусу.

У Франції пред’явника підробленого сертифіката вакцинації можуть оштрафувати на суму від 135 до 3 тисяч 750 євро, а також позбавити волі на пів року. Якщо роботодавець не перевірив справжність сертифіката працівника, загрожує штраф від тисячі євро.

За зберігання, використання та підробку COVID-сертифікатів у Франції загрожує від 2 до 5 років ув’язнення.

У Німеччині пред’явника підробленого сертифіката можуть оштрафувати на суму до 25 тисяч євро. За організоване шахрайство із сертифікатами загрожує від 5 до 10 років в’язниці.

У Греції за подання фейкового сертифіката чекає штраф до 5 тисяч євро. Аналогічний штраф загрожує медичним працівникам за видачу фальшивих сертифікатів про вакцинацію або свідоцтво про одужання.

На 10-50 тисяч євро можуть оштрафувати власників медичних закладів та будинків для літніх людей, які найняли невакцинований від коронавірусу персонал.

В Італії на суму від 309 євро до 1,5 тисячі євро штрафують за пред’явлення підробленого COVID-сертифіката, за це може загрожувати і 1-5 років в’язниці. За організоване шахрайство із цими документами передбачено 1-6 років в’язниці.

У Канаді за використання фальшивого сертифіката доведеться заплатити штраф у розмірі від 750 доларів до 100 тисяч плюс рік в’язниці.

У Росії використання підроблених COVID-документів загрожує штраф до 80 тисяч рублів, обов’язкові громадські роботи (до 480 годин), виправні роботи до 2 років, арешт до пів року.

Нагадаємо, на інфографіці «Слово і діло» можна подивитися, яке покарання та за підробку яких документів пропонують запровадити в Україні.

Також ми писали, як країни мотивують населення вакцинуватись.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

@media screen and (max-width:557px){.box-telegram{flex-direction:column;padding:20px 10px 10px 10px!important}.box-telegram__img svg{margin-left:0!important}.box-telegram__info{margin-bottom:20px}.box-telegram button{margin-bottom:20px}} та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло» Підписатися

Проверьте

В Україні запровадили режим НС: як парламент голосував за рішення

У всіх областях України, крім Донецької та Луганської, з 24 лютого запроваджується режим надзвичайного стану …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *