Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу (так званий «антиахметівський» чи «ресурсний», №5600). Він, зокрема, передбачає підвищення ставок на алкоголь та ставки екологічного податку, запровадження нової системи оподаткування сільгоспвиробників, збільшення розміру ренти на видобування залізної руди. На інфографіці «Слово і діло» – як фракції та групи голосували за законопроєкт.
Законопроєкт у другому читанні підтримали 255 народних депутатів, 69 голосували проти, 23 – утрималися, 23 – не голосували.
Фракція «Слуга народу» дала 210 голосів «за», один депутат був «проти» (Михайло Крячко), 10 – утрималися, 11 – не голосували та 11 – були відсутні.
Монобільшості допомогли голосами групи «За майбутнє» та «Довіра». Крім того, від позафракційних нардепів було 6 голосів «за».
В «Опозиційній платформі – За життя» 17 депутатів голосували «проти», 2 – утрималися, 7 – не голосували, 18 – були відсутні. «Європейська солідарність» практично повним складом голосувала проти законопроєкту.
У «Батьківщині» два нардепи підтримали «ресурсний» законопроєкт, 15 були «проти», 2 – не голосували та 6 – були відсутні.
У «Голосі» 6 депутатів були «проти», 6 – утрималися, 1 – не голосував та 7 – були відсутні.
Нагадаємо, раніше «Слово і діло» розбиралося з експертами, чому «ресурсний» законопроєкт кілька разів знімали з порядку денного.
На інфографіці можна побачити, які податки зростуть в Україні після ухвалення реформи.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
@media screen and (max-width:557px){.box-telegram{flex-direction:column;padding:20px 10px 10px 10px!important}.box-telegram__img svg{margin-left:0!important}.box-telegram__info{margin-bottom:20px}.box-telegram button{margin-bottom:20px}} та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло» Підписатися