29 марта, 2022 7:39

Скільки міжнародних поїздок здійснив Зеленський за два роки на посаді

20 травня виповнюється рівно два роки з моменту інавгурації президента України Володимира Зеленського. «Слово і діло» регулярно стежить за роботою глави держави та його обіцянками. Ми уже писали, як у цифрах виглядає робота президента та скільки законопроєктів він зареєстрував на посаді, а зараз пропонуємо згадати, куди за два роки літав Зеленський з офіційними та робочими візитами.

Загалом президент здійснив 29 міжнародних поїздок та відвідав низку країн для зміцнення дипломатичних відносин.

У 2019 році таких поїздок у Володимира Зеленського було 13. Найперше, 4 червня, він навідався до інституцій ЄС та НАТО у Брюсселі.

Пізніше, 17 червня, президент полетів у Париж з офіційним візитом. Там він зустрівся із президентом Франції Еммануелем Макроном, головою Сенату та міністром економіки, а також відвідав найбільший у світі стартап-інкубатор Station F. Наступного дня Володимир Зеленський відвідав Берлін. Це були перші його візити на посаді президента, а найголовнішою темою переговорів стало врегулювання конфлікту на Донбасі.

Від 1 до 3 липня президент перебував з офіційним візитом у Канаді, де зустрівся з усіма високопоставленими політиками країни.

7 та 8 серпня Володимир Зеленський зустрічався з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом, Вселенським патріархом Варфоломієм I, а також з представниками української та кримськотатарської громад.

А в останній день літа 2019 року глава держави поїхав із візитом у Польщу. Там відбулися переговори делегацій під головуванням президентів та особисті зустрічі Зеленського та Анджея Дуди.

Уже у вересні український президент полетів у США з робочим візитом, аби взяти участь у відкритті 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

16 жовтня 2019 року Володимир Зеленський з офіційним візитом відвідав Ригу, де зустрівся з президентом Латвійської Республіки Егілсом Левітсом.

З 21 до 24 жовтня президент разом з дружиною Оленою Зеленською взяв участь в інтронізації імператора Японії Нарухіто. На церемонії були присутні представники близько 200 країн. Тоді Зеленський став першим українським президентом, запрошеним на таку подію.

26 листопада вже Естонія приймала Володимира Зеленського з офіційним візитом, а наступного дня у Вільнюсі він взяв участь у Дванадцятому засіданні Ради президентів України та Литви.

9 грудня 2019 року відбулася дуже важлива для України подія ‒ у Парижі вперше за три роки відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» – України, Росії, Франції та Німеччини.

Володимир Зеленський провів окремі зустрічі з лідером Франції Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Ангелою Меркель, після чого стартували чотиристоронні переговори, які були перервані заради особистої зустрічі президентів України та Росії.

Останнім у 2019 році був офіційний візит президента до Баку, де він зустрівся з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим. Перемовини пройшли успішно та за їхніми результатами сторони підписали низку домовленостей.

Два роки президентства: топ виконаних і провалених обіцянок ЗеленськогоВолодимир Зеленський за два роки президентства виконав 184 обіцянки, провалив – 102. Його головні обіцянки – на інфографіці. 19 травня 2021, 13:01

2020 рік розпочався з дещо незрозумілого візиту президента в Оман. 5 січня стало відомо, що Зеленський перебуває у Маскаті, але в ОП не анонсували такий візит. Пізніше повідомили, що поїздка була приватною та не мала офіційного статусу, але через багаторічну відсутність візитів найвищого рівня між Україною та Оманом президент вирішив використати поїздку для зміцнення дипломатичних відносин.

22 січня 2020 року президент взяв участь у щорічному засіданні Всесвітнього економічного форуму в Давосі, а наступного дня полетів в Ізраїль, щоб стати учасником пам’ятних заходів у межах Світового форуму Голокосту, присвяченого 75-й річниці звільнення концтабору Аушвіц.

Вже 7 лютого у Римі президент зустрівся з головою Ради міністрів Італійської Республіки Джузеппе Конте, а наступного дня у Ватикані з Папою Римським Франциском. Тоді український президент просив Франциска про допомогу зі звільненням українців, полонених на Донбасі, в Криму і в Росії.

Останній перед пандемією коронавірусу візит Зеленський здійснив у Німеччину. Там він взяв участь у 56-й Мюнхенській конференції з питань безпеки. А далі пандемія призупинила всі можливі очні зустрічі між главами будь-яких країн.

15 вересня 2020 року президент вперше з початку закриття кордонів прилетів у Відень з офіційним візитом. Там Володимир Зеленський провів переговори з Федеральним президентом Австрії Александром Ван дер Белленом, Федеральним канцлером Себастіаном Курцом та Президентом Національної ради (парламенту) Австрії Вольфгангом Соботкою.

Вже 24 вересня Володимир Зеленський розпочав офіційний візит у Словацьку Республіку, а 6 жовтня президент полетів у Бельгію для участі у 22-му саміті Україна-ЄС.

7 жовтня в рамках офіційного візиту до Великої Британії була підписана історична угода про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Україною та Британією. Останньою у 2020 році була поїздка Зеленського у Стамбул.

2021 рік розпочався з жорсткого локдауну в Україні, але після його закінчення, 14 лютого, президент здійснив офіційний візит до Об’єднаних Арабських Еміратів.

5 квітня Володимир Зеленський з офіційним візитом полетів у Катар, де сторони обговорили перспективи співпраці у сферах енергетики, продовольчої безпеки, інфраструктури та військово-технічної співпраці.

10 квітня президент утретє на своїй посаді відвідав Туреччину, де у закритому режимі провів зустріч із президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом.

Вже 16 квітня 2021 року Володимир Зеленський разом з першою леді прибули з робочим візитом до Франції. Тоді президенти обговорили загострення безпекової ситуації на Донбасі та перспективи продовження переговорів у «нормандському форматі».

Остання поїздка президента, на момент написання матеріалу, відбулася до Польщі. 5 травня Володимир Зеленський прибув з візитом до Варшави, де разом із президентами Польщі, Литви, Латвії та Естонії взяв участь у відзначенні 230-річчя ухвалення першої конституції Речі Посполитої.

Нагадаємо, 20 травня на території ДП «Антонов» відбудеться велика пресконференція Володимира Зеленського, яку проведуть з нагоди другої річниці з дня інавгурації президента.

«Слово і діло» уже проаналізувало, які обіцянки президент дав на торішній пресконференції і що з цього вдалося виконати.

Проверьте

В Україні запровадили режим НС: як парламент голосував за рішення

У всіх областях України, крім Донецької та Луганської, з 24 лютого запроваджується режим надзвичайного стану …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *