28 марта, 2024 1:17
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Скільки мостів та медустанов було зруйновано та відновлено під час великої війни

У ході повномасштабного російського вторгнення українській інфраструктурі, за оцінкою Київської школи економіки на початок року, було завдано збитків у розмірі мінімум 155 млрд доларів. Найбільше збитків було завдано житловому фонду – пошкоджено або зруйновано десятки багатоповерхових та приватних будинків, гуртожитків. Крім того, окупанти зруйнували дороги, майже 4 тисячі закладів освіти, майже 2 тисячі закладів культури та інші об’єкти. Сьогодні «Слово і діло» пропонує подивитися, скільки в ході бойових дій було зруйновано мостів та медичних закладів та скільки вдалося відновити вже зараз.

З початку повномасштабної війни в Україні, за інформацією Державного агентства по відновленню та розвитку інфраструктури, було зруйновано 346 мостів, майже половина з них – на державних дорогах.

В 2022 році вдалося відновити 8 мостів, а в 2023-му – 21. Мости відновлювали у Київській, Чернігівській, Сумській, Житомирській та інших областях. Будівельні роботи ведуться також на десятках об’єктів у Житомирській, Київській, Чернігівській, Харківській, Херсонській та Миколаївській областях.

Замість частини зруйнованих мостів було встановлено тимчасові переправи: в 2022-му – 78, в 2023-му – 115.

Російські війська в ході війни також пошкодили близько 1,5 тисячі медичних закладів – лікарень, амбулаторій, поліклінік, пологових будинків тощо. Ще 204 об’єкти повністю зруйновані та відновленню не підлягають. Найбільші руйнування у Київській, Чернігівській, Харківській, Донецькій, Миколаївській, Херсонській, Дніпропетровській та Запорізькій областях. Яка ситуація із руйнуваннями медустанов на окупованих територіях – невідомо.

За два роки вдалося повністю відновити 509 медичних закладів, ще 356 – або відновлені частково, або перебувають у процесі відновлення.

Відновили об’єкти на деокупованих територіях, а також установи, які отримали невеликі пошкодження. Найактивніше відновлення відбувається у Київській, Харківській, Чернігівській, Миколаївській та Дніпропетровській областях.

Нагадаємо, станом на середину лютого вартість реконструкції та післявоєнного відновлення України зросла до 486 млрд доларів (452,8 млрд євро).

@media screen and (max-width:557px){.box-telegram{flex-direction:column;padding:20px 10px 10px 10px!important}.box-telegram__img svg{margin-left:0!important}.box-telegram__info{margin-bottom:20px}.box-telegram button{margin-bottom:20px}} найважливіше від «Слово і діло» Підписатися

Проверьте

Видатки на освіту: скільки коштів виділяли з бюджету під час війни

Освіта українців має залишатися у пріоритеті держави навіть під час війни. У поточному році витрати …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *