24 марта, 2022 22:27

Стратегія енергобезпеки: які загрози стоять перед Україною

Кабінет міністрів на початку серпня схвалив Стратегію енергетичної безпеки України, у якій визначаються основні загрози та пріоритети в енергетиці. Вона налічує 29 загроз енергетичній безпеці, основними з яких є кіберзагрози і російська агресія. «Слово і діло» пропонує подивитися, які виклики стоять перед енергобезпекою України.

Одна з основних загроз – це кіберзагроза. Проблема полягає у відсутності єдиної державної системи онлайн-захисту енергосистем.

Також серед основних загроз в уряді визначили відсутність стратегічного планування та координації, «кризового» реагування, недосконалість нормативно-правової бази щодо регулювання енергоринків, відсутність розвитку корпоративного менеджменту та втрату науково-технічного потенціалу сфери.

Загалом є побоювання щодо низьких витрат на науково-технічні розробки, неефективної діяльності підприємств у ринкових умовах, неузгодженості дій, зміни законодавства, функцій та повноважень органів влади.

Відновлювана енергія в Україні: як змінилися потужностіПотужності об’єктів відновлюваної енергетики в Україні значно зросли з 2014 року, найбільше ‒ сонячна електроенергія. 10 серпня 2021, 18:27

Значну загрозу для енергетичної безпеки становить агресія Російської Федерації, зокрема, бойові дії на Донбасі та окупація Криму, а також перешкоджання РФ об’єднанню мереж України та ЄС.

Ще одним серйозним викликом є відмова від впровадження європейських правил дії енергоринків, зокрема, ефективних правил функціонування енергоринків. Також сюди відносять невиконання заходів з об’єднання мереж з системами електро-, газопостачання ЄС.

Серед загроз для енергетичної безпеки ‒ низька енергоефективність економіки та відсутність енергорезервів, зокрема, коштів на будівництво нових об’єктів генерації.

Значною проблемою у цій сфері також є високий рівень викидів парникових газів, промислових викидів та стоків від діяльності підприємств паливно-енергетичного комплексу.

Це спричиняє подальші негативні тенденції зміни клімату, з потребою виділяти кошти на запобігання та адаптацію до цих змін.

Раніше ми аналізували, як президент Володимир Зеленський виконує програмну обіцянку забезпечити енергонезалежність України.

Проверьте

В Україні запровадили режим НС: як парламент голосував за рішення

У всіх областях України, крім Донецької та Луганської, з 24 лютого запроваджується режим надзвичайного стану …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *