29 апреля, 2024 21:42
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Три масовані атаки росії: які об’єкти електрогенерації потрапили під удар

Після відносно спокійної зими росія розпочала нову хвилю ударів по об’єктах української енергетики, причому вона виявилася потужнішою та точнішою, ніж у 2022 році, а наслідки – більш руйнівними. Лише за дві атаки росіяни пошкодили близько 80% теплових електростанцій та більше половини гідроелектростанцій. Крім Харкова, населення поки що повною мірою не відчуло на собі наслідків атак – були лише локальні аварійні відключення. Але вже влітку, коли рівень споживання зросте, а згодом і взимку, відключення можуть стати постійними. На інфографіці «Слово і діло» – які об’єкти електрогенерації потрапили під удар.

Атака 22 березня

Перша в цьому році масована атака на енергетику відбулася 22 березня. Росіяни застосували понад 60 дронів, а також майже 90 ракет різних типів.

В Укренерго відповіли, чи будуть відключати світло після знищення Трипільської ТЕСЗнищення Трипільської ТЕС спричинило втрату енергосистемою частини потужності. Однак енергетики вважають, що відключати світло через це не доведеться. 11 квітня 2024, 15:30

Як згодом повідомили в Міненерго, метою росії був повний блекаут, але досягти цього вона змогла лише у Харкові. Відключення електроенергії були також у Запоріжжі, Дніпропетровській, Одеській, Сумській, Полтавській, Кіровоградській, Хмельницькій, Донецькій областях.

Найважча ситуація була і залишається у Харкові. Ударами було знищено ТЕЦ-5 у місті (потужність 540 МВт), вона втратила основні потужності генерування теплової та електричної енергії. Тепер Харків живлять інші регіони. Відновити ТЕЦ можна, але на це знадобляться роки.

Також у Харківській області було знищено найбільшу електростанцію – Зміївську (потужність 2400 МВт). Як розповіли у Центренерго, не працює жоден енергоблок, а відновлення ТЕС – «далека перспектива».

У той день було пошкоджено також усі енергоблоки Бурштинської ТЕС (2400 МВт) в Івано-Франківській області та Ладижинській ТЕС (1800 МВт) у Вінницькій області. За словами директора ДТЕК, енергоблоки перебувають у різному ступені руйнування – від повного до понад 50%.

Крім того, росіяни одразу вісьмома ракетами вдарили по Дніпровській гідроелектростанції (потужністю більше 1570 МВт) у Запоріжжі. Після атаки ГЕС-1 та ГЕС-2 зупинили роботу, остання отримала критичні ушкодження. В Укргідроенерго заявили про великі пошкодження, відновлювати які доведеться роками.

Попередня оцінка збитків від атаки 22 березня, як підрахували в Укренерго, становить щонайменше 100 млн євро.

Атака 29 березня

За тиждень, 29 березня, росіяни випустили по Україні ще 60 «шахедів» і близько 40 ракет.

У Міненерго повідомили, що під ударом опинилися об’єкти енергетики, зокрема її генерації, у Дніпропетровській, Черкаській, Кіровоградській, Івано-Франківській областях. На Дніпропетровщині довелося застосувати аварійні відключення світла.

Серед цілей росіян були дві гідроелектростанції – Канівська у Черкаській області (потужність 500 МВт) та Дністровська у Чернівецькій області (потужність 700 МВт). Ступінь пошкоджень гідроелектростанцій не уточнювався.

Атака 11 квітня

Учора, 11 квітня, удару по Україні було завдано 40 дронами і 42 ракетами, серед них було шість балістичних «Кинджалів». Було атаковано об’єкти енергетичної інфраструктури в Одеській, Харківській, Запорізькій, Львівській та Київській областях.

У місті Українка Київської області було знищено Трипільську ТЕС (потужність 1800 МВт), яка була найбільшим постачальником електроенергії у Київській, Черкаській та Житомирській областях. Центренерго таким чином втратила 100% генерації.

За попередніми даними, по ТЕС поцілили п’ять російських ракет Х-69. Відновити її можна, сказали у Центренерго, але не без допомоги міжнародних партнерів. Втім, як зазначили у компанії, без посилення ППО України це марна справа.

На Харківщині було пошкоджено дві ТЕЦ, які живлять облцентр. Які саме і ступінь їхнього пошкодження – не уточнювалося.

Увечері російські війська керованими авіабомбами вдарили по ТЕЦ у Сумах.

@media screen and (max-width:557px){.box-telegram{flex-direction:column;padding:20px 10px 10px 10px!important}.box-telegram__img svg{margin-left:0!important}.box-telegram__info{margin-bottom:20px}.box-telegram button{margin-bottom:20px}} найважливіше від «Слово і діло» Підписатися

Проверьте

Посилення протиповітряної оборони України: чим цього року допомогають союзники

Кілька днів тому США та союзники на Близькому Сході показали, як може виглядати надійний захист …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *