14 марта, 2024 23:11
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Богдан Львов: IP-суд в Україні має так чи інакше стати історією успіху

У Києві розпочався VIII Міжнародний форум з інтелектуальної власності (IPF-2021) – місце для обміну експертних думок у сфері інтелектуальної власності, яке по праву вважають однією з найпотужніших платформ для обговорення актуальних питань та тенденцій в галузі інтелектуальної власності. 

Генеральними партнерами IPF-2021 виступили патентно-юридична агенція «Дубинський і Ошарова», патентно-правова фірма «Пахаренко і Партнери», ЮФ Aequo, а також Sayenko Kharenko. Експертним партнером стали Mamunya IP.

Вже традиційно форум розпочався з відкритого інтерв’ю. Богдан Львов, заступник Голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду відповідав на питання щодо запуску ІР-суду в Україні і чи ця місія здійсненна. Ведучою стала Тетяна Кудрицька, радниця Aequo.

Тетяна Кудрицька зазначила, що в цілому IP-правосуддя в контексті забезпечення захисту та охорони прав інтелектуальної власності насправді ширше питання, ніж функціонування і перспективи діяльності IP-суду.

Богдан Львов зауважив: «Хоч спеціалізація суддів і судів є запорукою якості судових рішень, IP-суди в тій чи іншій формі є в більшості розвинених країн, ми були майже за три тижні-місяць до завершення конкурсу до суду з питань інтелектуальної власності, однак, на жаль, цього місяця не вистачило. Зараз, на мою думку, буде актуальним провести підрахунок тих кандидатів, які ще не змінили свої наміри. Адже за 4 роки цього процесу люди могли змінити їх».

Богдан Львов впевнений, що з досвіду початку роботи нового Верховного Суду і Вищого антикорупційного суду при запуску IP-суду необхідно уникнути тих складнощів, які були на першому етапі і відповідно до початку роботи має бути прийнятий відповідний Закон про Вищий суд з питань інтелектуальної власності, внесені зміни до процесуального законодавства. І найголовніше – необхідна Вища кваліфікаційна комісія суддів та її кадрова робота.

Пан Львов підкреслив, що Верховний Суд виконує покладену на нього функцію – забезпечує єдність практики, але, на жаль, в тій частині, яка потрапляє на його розгляд. Є питання малозначних справ, справ, які взагалі не переглядають перегляду касаційною інстанцією. На думку спікера, необхідні законодавчі зміни щодо моджливості оскарження до Верховного Суду будь-якого судового рішення, якщо скаржнику вдасться довести його значимість.

«IP-суд в Україні має так чи інакше стати історією успіху. Таким чином, мають бути підготовлені зміни до законодавчої бази, ВККС має завершити конкурс кандидатів до IP-суду і протягом 3-4 місяців суд має запрацювати. На первісній стадії відносно невелика кількість справ буде сприяти тому, що судді будуть краще їх вивчати», фіналізував свою доповідь Богдан Львов.

Проверьте

Разлюбить олигарха: в «Слуге народа» считают голоса за президентскую инициативу

Головна — Політика — 14 червня 2021, 11:40 Разлюбить олигарха: в «Слуге народа» считают голоса …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *