З 1 червня заявки до Укрпатенту на реєстрацію географічного зазначення слід подавати за новими вимогами і формами.
Саме 1 червня набули чинності Правила складання, подання та проведення експертизи заявки на реєстрацію географічного зазначення, затверджені наказом Мінекономіки від 12.03.2021 № 536-21.
Географічне зазначення – це найменування місця, що ідентифікує товар, який походить з певного географічного місця та має особливу якість, репутацію чи інші характеристики, зумовлені головним чином цим географічним місцем походження, і хоча б один з етапів виробництва якого (виготовлення (видобування), та/або переробка, та/або приготування) здійснюється на визначеній географічній території.
Заявка може подаватися в паперовій або електронній формі та повинна містити такі документи:
заяву про реєстрацію географічного зазначення (географічного зазначення чи назви місця походження товару); єдиний документ; специфікацію товару, зазначену в статті 91 Закону “Про правову охорону географічних зазначень”, погоджену відповідним спеціально уповноваженим органом.
Іноземні особи та особи без громадянства в заявці замість специфікації товару подають документи, які підтверджують:
правову охорону заявленого географічного зазначення у відповідній іноземній державі або набуття прав на таке зазначення на підставі добросовісного використання, якщо це передбачено законодавством відповідної іноземної держави.
Такі документи повинні відповідати специфікації, передбаченій частиною 2 статті 91 Закону.
Окремі вимоги до специфікацій товарів із географічними зазначеннями та до процедури їх погодження застосовуються до:
сільськогосподарської продукції; харчових продуктів; вин; ароматизованих винних продуктів; спиртних напоїв.