19 апреля, 2024 19:07
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Довіреність на право представництва, подана через “Електронний суд”, не потребує скріплення електронним підписом – ВС

Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду вказав, що електронна довіреність, подана з допомогою підсистеми “Електронний суд”, не потребує додаткового завірення електронним підписом.

Відповідну позицію ВС висловив у постанові від 08 вересня 2021 року у справі № 486/259/21.

Суд зазначив, що альтернативою звернення учасників справи до суду із позовними заявами, скаргами та іншими визначеними законом процесуальними документами, оформленими в паперовій формі та підписаними безпосередньо учасником справи або його представником, є звернення з процесуальними документами в електронній формі з обов’язковим їх скріпленням власним електронним підписом учасника справи через «Електронний кабінет».

Електронні доручення, що підтверджують повноваження підписанта, автоматично додаються підсистемою до кожного документу, ним відправленого.

Аналіз вищевказаних положень закону свідчить про те, що електронне доручення, яке можливо надати за допомогою підсистеми «Електронний суд», видається за наявності у відповідної особи довірителя та його представника особистих електронних кабінетів у підсистемі «Електронний суд», що передбачає наявність у таких осіб електронного цифрового підпису.

Електронне доручення видається лише за умови його підписання електронним ключем довірителем за допомогою алгоритмів, визначених у підсистемі «Електронний суд». Надалі таке електронне доручення автоматично додається до позовної заяви, яка подана представником від імені довірителя через підсистему «Електронний суд», при цьому у користувачів відсутня можливість будь-яким чином впливати на зміст та вигляд такого електронного доручення, тобто воно формується підсистемою «Електронний суд» самостійно, відповідно до обраного обсягу повноважень представника.

Читайте також: Оголошення про запуск ЄСІТС офіційно опубліковано: які зміни набувають чинності

Проверьте

Рада заборонила дискримінацію за ознакою статі в рекламі: порушники сплатять штраф до бюджету

Парламент прийняв в цілому закон “Про внесення змін до Закону України “Про рекламу” щодо протидії …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *