17 апреля, 2024 10:39

Електронний лікарняний: як роботодавець має оформлювати виплати

З 1 вересня в Україні мають повноцінно запрацювати електронні лікарняні.

Всі заклади охорони здоров’я повинні повністю перейти на формування медичних висновків замість видачі пацієнтам звичних паперових листків непрацездатності.

Фонд соціального страхування України пояснив, що е-лікарняні формуватимуться автоматично одразу після створення медичного висновку, якщо пацієнт є застрахованою особою. Також е-лікарняний автоматично відкриється для одного із застрахованих батьків, якщо медичний висновок сформовано для дитини, яка потребує догляду.

Одразу після створення медичного висновку працівник повинен повідомити про це роботодавця зручним обом способом. Сповіщення про відкриття е-лікарняного надійде роботодавцю в кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Сформований е-лікарняний стане доступним для перегляду у день його створення. Він одразу матиме статус «Закритий», а після завершення терміну тимчасової непрацездатності працівника його статус зміниться на «Готовий до сплати». З цього моменту е-лікарняний стає підставою для надання матеріального забезпечення.

На призначення працівнику матеріального забезпечення відведено не більше 10 календарних днів з дня закінчення періоду тимчасової непрацездатності, визначеного е-лікарняним.

Е-лікарняний, відомості щодо визначеного страхового стажу та кількості днів непрацездатності, що підлягають оплаті, передаються до комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства. Комісія передає своє рішення до підрозділу бухгалтерії підприємства, який нараховує матеріальне забезпечення.

Бухгалтерією здійснюється розрахунок матеріального забезпечення на підставі е-лікарняного (за необхідності його паперової роздруківки) та рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, а потім подається до відділення Фонду соціального страхування за місцем обліку.

Проверьте

3 листопада 2021 року відбудеться конференція «Банківський сектор: нові виклики»

Світові тенденції не дають розслабитися банкам, а нові вимоги до комплаєнса та фінмоніторингу дедалі більше …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *