23 февраля, 2024 23:06
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Кабмін підтримав законопроєкт, який визначає види незаконних дій у разі банкрутства в Господарському кодексі

На засіданні 20 травня Кабінет Міністрів підтримав законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Кодексу України з процедур банкрутства”.

Законопроєкт має узгодити положення  Кодексу України з процедур банкрутства з іншими нормативно-правовими актами.

Зокрема, у Господарському кодексі передбачать, що суб’єкт підприємництва – боржник, його засновники (учасники), власник майна, а також інші особи нестимуть юридичну відповідальність за порушення вимог законодавства про банкрутство, зокрема:

фіктивне банкрутство; приховування стійкої фінансової неспроможності; незаконні дії у разі банкрутства; умисне доведення до банкрутства.

Визначається, що приховуванням стійкої фінансової неспроможності визнається умисне приховування громадянином – засновником (учасником) або службовою особою суб’єкта господарської діяльності своєї стійкої фінансової неспроможності шляхом подання недостовірних відомостей або неподання в установлений строк до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство, якщо це завдало великої матеріальної шкоди кредиторові.

Незаконними діями у разі банкрутства визнається:

умисне приховування майна, відомостей про майно; передача майна в інше володіння або його відчуження або знищення; фальсифікація, приховування або знищення документів, які відображають господарську чи фінансову діяльність, у тому числі планів санації чи мирових угод,

якщо ці дії вчинені громадянином – засновником (учасником) або посадовою особою суб’єкта господарської діяльності, розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором у період провадження у справі про банкрутство і завдали великої матеріальної шкоди.

Доведенням до банкрутства визнається умисне, з корисливих мотивів, іншої особистої заінтересованості або в інтересах третіх осіб учинення громадянином – засновником (учасником) або посадовою особою суб’єкта господарської діяльності, якщо це завдало істотної матеріальної шкоди інтересам держави, суспільства або інтересам кредиторів, що охороняються законом.

Законопроєкт визначає, що адміністративну відповідальність передбачено за:

приховування стійкої фінансової неплатоспроможності; фіктивне банкрутство; незаконні дії у разі банкрутства, що завдали великої матеріальної шкоди кредиторам або державі.

Умисне доведення до банкрутства, що завдало великої матеріальної шкоди кредиторам або державі, тягне за собою кримінальну відповідальність.

Частиною восьмою статті 12 КУзПБ встановлено, що під час виконання повноважень арбітражний керуючий має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, що міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних. Порядок доступу до такої інформації з баз даних та реєстрів встановлюється центральними органами виконавчої влади, які забезпечують їх ведення.

Зважаючи на це, аби надати можливість застосування цього положення Кодексу на практиці та внесення змін у відповідні підзаконні акти, законопроєкт вносить зміни до Законів «Про дорожній рух», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Проверьте

ВС пояснив, коли звільнення у зв’язку із скороченням штату вважається незаконним

Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду роз’яснив підстави та порядок вивільнення працівника при скороченні штату. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *