3 февраля, 2024 22:31
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Україна заплатить 4500 євро за невиправдане втручання у право на захист журналістських джерел

Європейський суд з прав людини встановив порушення свободи вираження поглядів у справі «Седлецька проти України» (скарга №42634/18). Відповідне рішення було ухвалене Судом сьогодні, 1 квітня 2021 року.

Заявниця  – Наталія Седлецька – журналістка Радіо Вільна Європа Свобода / Радіо Свобода скаржилася на порушення національним судом та правоохоронними органами відповідного права, гарантованого статтею 10 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

У пресрелізі суду із зазначеної справи вказано таке. Справа стосувалася судового санкціонування доступу до телефонних даних заявниці, журналіста Радіо Свобода / Радіо Свобода, слідчими органами, яке створювало порушенням захисту її журналістських джерел.

ЄСПЛ встановив, що мало місце порушення статті 10 (свобода вираження поглядів) Конвенції, зокрема у аспекті невиправданого втручання влади у право на захист журналістських джерел.

Суд також  визначив справедливу сатисфакцію у розмірі 4500 євро на компенсацію моральної шкоди, та ще 2350 євро на покриття понесених витрат.

Нагадаємо, раніше у вересні 2018 року ЄСПЛ застосував правило 39 про забезпечення цієї справи, вимагаючи від українських органів влади утримуватися від виконання рішення суду, яке може викликати порушення журналістської таємниці. Проте дізнатися, чи ця вимога була виконана, журналістам не вдалося з підстав таємниці слідства.

Проверьте

Позбавлення волі на 2 роки за декларування недостовірної інформації та неподання декларацій – ВР прийняла законопроєкт у першому читанні

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт № 4651 щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *