15 апреля, 2024 15:29
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Набув чинності порядок встановлення земельних сервітутів на землях державної та комунальної власності

Набув чинності Закон України № 1657-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури приєднання до електричних мереж”.

Закон, зокрема, вносить низку змін до Земельного кодексу України та закріплює порядок встановлення земельних сервітутів на землях державної, комунальної власності.

Новою статтею 124-1 визначено, що особа, заінтересована у встановленні земельного сервітуту на землях державної, комунальної власності, може звертатись із відповідним клопотанням у разі, якщо:

земельна ділянка не передана у користування або у разі необхідності встановлення земельного сервітуту на землях, не сформованих у земельні ділянки, — до органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, що здійснює розпорядження земельною ділянкою державної, комунальної власності; земельна ділянка перебуває у користуванні — до органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, що здійснює розпорядження земельною ділянкою державної, комунальної власності, або до землекористувача.

Якщо ділянку необхідно сформувати – орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування має протягом 1 місяця з дня отримання клопотання прийняти рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється суб’єктами господарювання, які є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін, але не більше шести місяців.

Розроблений проект землеустрою потрібно подати на затвердження органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, що здійснює розпорядження земельною ділянкою, який протягом одного місяця з дня його отримання зобов’язаний затвердити проект та прийняти рішення про надання згоди на встановлення земельного сервітуту або надати мотивовану відмову у його затвердженні.

Рішення про надання згоди на встановлення земельного сервітуту є підставою для укладення договору про встановлення земельного сервітуту. У разі якщо розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки не був поданий на затвердження протягом шести місяців з дня надання дозволу на його розроблення, рішення про надання такого дозволу втрачають чинність. За додатковим клопотанням цей строк можна продовжити.

Читайте також: На землях проводитимуть судову історико-археологічну експертизу

Проверьте

​Байден, Зеленський і «доктрина Байдена»

Головна — Світ — 1 вересня 2021, 13:17 ​Байден, Зеленський і «доктрина Байдена» Президент України …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *