26 червня набув чинності Закон № 1530-IX щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель.
Закон прийняли 3 червня і він зобов’язує Антимонопольний комітет України (АМКУ) утворити Комісію (комісії) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.
Проте саме норма щодо виконання повноважень органу оскарження та функціонування комісій набирає чинності з дня їх утворення, враховуючи при цьому прикінцеві положення Закону № 1219-IX щодо повноважень АМКУ у сфері публічних закупівель.
Скарга до органу оскарження подається суб’єктом оскарження у формі електронного документа з кваліфікованим електронним підписом через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями.
Якщо оскаржуються умови тендерної документації, разом із скаргою треба завантажити документальне підтвердження/докази.
За подання скарги до органу оскарження справляється плата через електронну систему закупівель.
Оплачена скарга автоматично вноситься до реєстру скарг і формується її реєстраційна картка, яка разом із скаргою автоматично оприлюднюється в електронній системі закупівель.
Суб’єкт оскарження несе відповідальність за точність та достовірність інформації, що надається шляхом заповнення електронної форми. При цьому ризики настання негативних наслідків, пов’язаних з наданням суб’єктом оскарження неточної або недостовірної інформації шляхом заповнення електронної форми, несе суб’єкт оскарження.
Прямо забороняється зловживання правами, у тому числі правом на оскарження рішень, дії чи бездіяльності замовника.