19 марта, 2024 12:42
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Набув чинності закон про продаж землі через електронні аукціони

6 липня набув чинності Закон № 1444-IX щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони.

Нагадаємо, 1 липня в Україні запрацював ринок землі: фізичні особи можуть придбати ділянку сільськогосподарського призначення до 100 га в одні руки.

Закон № 1444-IX встановлює процедуру продажу земельних ділянок державної чи комунальної власності та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) у формі електронного аукціону.

Також встановлюється, що без згоди орендаря не допускається відчуження орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності. Зазначається, що орендар, який відповідно до закону може мати у власності орендовану земельну ділянку, має переважне право на придбання її у власність у разі продажу цієї земельної ділянки, за умови, що він сплачує ціну, за якою вона продається.

Земельні ділянки державної чи комунальної власності продаються або передаються в користування окремими лотами.

Порядок проведення земельних торгів є обов’язковим у разі, якщо на земельних торгах здійснюватимуться:

продаж земельних ділянок державної та комунальної власності, передання їх у користування за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування; продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення всіх форм власності; продаж земельних ділянок, прав емфітевзису, суперфіцію на них державним виконавцем, приватним виконавцем під час виконання рішень, що підлягають примусовому виконанню в порядку, встановленому Законом України “Про виконавче провадження”.

Продаж земельних ділянок, що перебувають у приватній власності, передання їх у користування, продаж прав емфітевзису, суперфіцію на них, крім продажу виконавцем, можуть здійснюватися на земельних торгах виключно з ініціативи власників земельних ділянок.

Земельні торги проводитимуть у формі електронного аукціону в режимі реального часу в інтернеті, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу ціну.

Земельні торги проводяться в електронній торговій системі, що перебуває в державній власності. Порядок функціонування та адміністрування електронної торгової системи має затвердити Кабінет Міністрів України.

Учасником земельних торгів може бути фізична або юридична особа, яка:

розмістила в електронній торговій системі документи, сплатила реєстраційний та гарантійний внески, зробила закриту цінову пропозицію, відповідно до закону може набувати право власності чи користування земельною ділянкою, виставленою на земельних торгах.

Організатором земельних торгів може бути:

у разі продажу земельної ділянки – власник земельної ділянки, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, що здійснює реалізацію права державної чи комунальної власності на земельні ділянки відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього ЗК України; у разі укладення договору оренди земельної ділянки – особа, яка відповідно до закону може бути орендодавцем такої земельної ділянки; у разі укладення договору суперфіцію або емфітевзису – власник земельної ділянки, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, що здійснює реалізацію права державної чи комунальної власності на земельні ділянки відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього кодексу, або особа, якій належить право емфітевзису, суперфіцію; у разі виконання рішень, що підлягають примусовому виконанню в порядку, встановленому Законом України “Про виконавче провадження”, – державний, приватний виконавець.

Для участі потрібно буде сплатити гарантійні та реєстраційні внески.

Земельні торги проводитимуться не раніше 30 днів та не пізніше 45 днів із дня оприлюднення оголошення про проведення земельних торгів.

Право на земельну ділянку, набуте за результатами проведення земельних торгів, виникає з дня державної реєстрації такого права.

Читайте також: В реєстри речових прав вноситимуть нову інформацію, зокрема про землю

Проверьте

Для Украины, а не для европейских заводов: Боррель объяснил, куда пойдут новые деньги от ЕС

Страны ЕС могут заказывать боеприпасы у кого угодно, где угодно, главное – быстро Дополнительное финансирование …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *