15 марта, 2024 2:24

Набув чинності закон про захист викривачів корупції: для повідомлень створять єдиний портал

В офіційному виданні “Голос України” опубліковано Закон № 1502-IX “Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів”, який набрав чинності 26 червня.

Нагадаємо, закон прийняли на засіданні 1 червня.

Документ забезпечує умови для повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень, зокрема:

державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, юридичні особи публічного права та юридичні особи, зазначені в частині 2 статті 62 Закону “Про запобігання корупції”, зобов’язані забезпечити функціонування внутрішніх каналів повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього закону; органи прокуратури, Національна поліція, Національне антикорупційне бюро України, Державне бюро розслідувань та Національне агентство зобов’язані забезпечити функціонування внутрішніх і регулярних каналів повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень, інших порушень цього закону.

Подання повідомлень (у тому числі анонімних) через внутрішні канали повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень, інших порушень цього закону здійснюється через відкритий для цілодобового доступу Єдиний портал повідомлень викривачів та спеціальні телефонні лінії.

Визначено, що Єдиний портал повідомлень викривачів — це інформаційно-телекомунікаційна система, яка має комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю, що забезпечує обмін даними з викривачем за допомогою мережі Інтернет, збирання, зберігання, використання, захист, облік, пошук, узагальнення повідомлень викривачів, а також іншої інформації, в тому числі про статус викривачів, стан та результати розгляду повідомлень викривачів.

Єдиний портал повідомлень викривачів гарантує викривачам дотримання умов конфіденційності та анонімності, а також забезпечує доступ викривачів до інформації про стан та результати розгляду їх повідомлень і є офіційним внутрішнім джерелом інформації про осіб, які мають статус викривачів.

Повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень, інших порушень, здійснене через зовнішні або внутрішні канали повідомлення такої інформації, підлягає попередньому розгляду уповноваженою особою у строк щонайбільше десять робочих днів із дня внесення цієї інформації до Єдиного порталу повідомлень викривачів.

Держателем та відповідальним за адміністрування Єдиного порталу повідомлень викривачів є НАЗК, яке і повідомить про створення порталу.

Проверьте

Титушки из Нацкорпуса дерибанят стройплощадки «Аркады» на Осокорках: Вывозят грузовиками тысячи тонн песка

Представители Национального корпуса продолжают вывозить песок с места строительства ЖК «Патриотика на озерах» на столичных …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *