25 апреля, 2024 16:20
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Нагородний список Зеленського: кого, як і за що?

Міністри та іноземні партнери

Отже, з військовими, волонтерами та пересічними громадянами, які мужньо проявили себе в умовах війни (взяти хоча б харківських комунальників чи водіїв автобусів у прифронтових містах, які виконують свою роботу попри постійні обстріли), усе більш-менш зрозуміло. З журналістами – теж. Як бути з очільниками міністерств?

«У нас була окрема невеличка нарада з цього приводу. Ну як нарада, просто премʼєр усіх зібрав і дуже щиро подякував за роботу під час війни, – розповідає член Кабінету Міністрів. – Зазначив, що відзнаки гідний ледь не кожен із нас, але всіх, ясно, подати неможливо, тому зараз – до Дня Незалежності – він виокремить декількох людей. Ну, наприклад, Мінцифри чи МВС – вони ж реально працювали по повній».

Щодо того, як, хто та за яким принципом «ранжує» акторів і близьких соратників – питання без відповіді. Воно важливе й тому, що, за чинними правилами, одну й ту саму людину не можна нагороджувати частіше, ніж раз на три роки. Крім рідкісних винятків – за проявлену в бою відвагу, героїчний вчинок тощо. Грубо кажучи – раз на президентську каденцію. Що підтверджується і прикладом попереднього очільника держави. І четвертого голови держави. І третього.

Ще один вимір держнагород – міжнародний. Як зазначено на початку, аби відзначити друзів України, які є громадянами інших держав, до Дня Незалежності було підписано окремий наказ. Про алгоритми його наповнення LB.ua розповів заступник керівника ОП Андрій Сибіга.

«Пропозиції щодо нагородження мають право надавати наші посли на місцях. Такі звернення надходять у МЗС, відбувається необхідна робота, потім – в ОП, там також є певні процедури, і нарешті виходимо на погодження», – говорить він.

«Цього разу ми точно розуміли, що маємо подякувати друзям України, які підтримують нас постійно, не тільки від початку великої агресії. Звісно, окрема увага – людям, які лобіювали статус України як країни-кандидата на членство в ЄС. Голова Європейської ради Шарль Мішель, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, інші. Але не тільки вони. В нашому списку є й «селебретиз». Наприклад, актор Шон Пенн, який перебував в Україні безпосередньо в день великого вторгнення та приїжджав потім. Або співак Боно», – акцентує Сибіга.

За його словами, коли вже є визначеність щодо факту вручення держнагороди, дату оприлюднення указу Президента намагаються – звісно, за змогою – підгадати так, щоб відзнаку вручити особисто. «Додам, як колишній посол, – підкреслює Сибіга (довгий час працював послом України в Туреччині. – Ред.), – факт вручення державної нагороди – дійсно важлива подія, і цей інструмент дозволяє нам не просто віддячити нашим друзям за вже зроблене, але й заохотити їх, так би мовити, допомагати нам надалі».

Наголошує: під час останнього візиту Бориса Джонсона до Києва на площі Конституції, що перед Верховною Радою, було закладено Алею сміливості. Алею, на якій кожний визначний західний діяч, що підтримує Україну, матиме свою зірку-відзнаку. «Рухатимемося за хронологією. Але, звичайно, хотілося б відкривати чергову зірку в присутності її володаря», – додає.

Проверьте

Закон «про олігархів». Все тільки починається

Головна — Політика — 23 вересня 2021, 21:29 Закон «про олігархів». Все тільки починається 23 …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *