13 мая, 2024 7:53
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Офіційно робочий день судді триває 8 годин – РСУ

Скільки і у який час би не виконувалася б робота, рахується, що робочий день судді триває 8 годин.

Рада суддів України на виїзному засіданні в Ужгороді розглянула питання про особливості обліку робочого часу суддів.

За результатами обговорення було прийнято рішення про те, що:

облік виконуваної роботи та робочого часу суддів знаходяться у прерогативі самих суддів суддя має організувати свою роботу таким чином, щоб забезпечити відправлення правосуддя у тих справах, що йому надходять у розумні строки; при цьому визначальним для виконання обов’язків судді не є кількість годин, які суддя перебуває на робочому місці. з огляду на те, що в Україні запроваджено 40 годинний (п’ятиденний) робочий тиждень, то облік робочого часу в робочі дні має здійснюватися відповідальною особою шляхом проставлення в табелі робочого часу відмітки про відпрацьований повний 8-годинний робочий день автоматично.

Голова Ради суддів України Богдан Моніч пояснив, що фактично за організацію свого робочого часу відповідає сам суддя, який може зробити певну роботу за пів дня, а іншому судді для цього знадобиться більше часу. В обох випадках судді має бути зараховано відпрацьованих 8 годин робочого часу.

Пан Моніч звернув увагу, що є випадки коли судді спеціально призначають розгляд справи в неробочий час, а після цього вимагають проставляння їм в табель збільшену кількість відпрацьованих годин.

«У той же час, ми цим рішенням не збираємося толерувати суддів, які не ходять на роботу. Таких фактів мало але вони є, і фактично судді ухиляються від здійснення правосуддя» — наголосив Богдан Моніч.

Також очільник РСУ вказав, що це перше рішення органу суддівського самоврядування в цьому питанні. В подальшому планується розглянути питання про випадки ухилення суддями від здійснення правосуддя.

Зауважимо, це рішення не знайшло одностайної підтримки. Пропонувалося доопрацювати це рішення та направити для обговорення в суддівські колективи, принаймні в апеляційні суди.

Раніше Рада суддів України визначилася, що після відсторонення від здійснення правосуддя суддя повинен припинити виконання адміністративний обов’язків.

Проверьте

Суддя не може перебувати на адміністративній посаді після відсторонення від здійснення правосуддя — РСУ

Рада суддів України уточнила свою позицію, щодо здійснення адміністративних повноважень у разі відсторонення судді від …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *