26 апреля, 2024 19:24
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Першу Міжнародну Конференцію з аграрного права розпочато

23 вересня 2021 пройшов перший день Міжнародної Конференції з аграрного права. Організатором Конференцї стала Асоціація правників України, перший день заходу проходить онлайн. На початку заходу свої вітальні слова мали честь сказати Анні Огренчук, Президентці Асоціації правників України, співзасновниці та керуючій партнерці LCF Law Group, а також Пітеру Бартлетту, Голові Відділу юридичної практики Міжнародної асоціації юристів,  партнеру Minter Ellison

Перша сесія заходу була присвячена проблемам лібералізації ринку землі і кращих практик земельної реформи. Експерти обговорювали світовий досвід земельної реформи у розрізі вивчення найкращих світових практик, а також говорили про відкриття українського ринку землі, які нові можливості це надало та оцінювали перші результати.

Спікери другої сесії під модераторством Сари Мойо, старшої партнерки Honey & Blanckenberg звернули увагу на вплив зміни клімату на сільське господарство та продовольчу безпеку, а також на переваги сталого розвитку в сільському господарстві та його вплив на стале виробництво та транспорт.

Зокрема, Андреас ван дер Віс, юрист з аграрного права, член Правління Нідерландської сільськогосподарської юридичної асоціації, поділився спостереженнями щодо досвіду Нідерландів. Так, Нідерланди мають 1.8 млн гектарів сільськогосподарської землі. За останній час була впроваджена нова політика сільськогосподарського господарства. Фокус політики на тому, аби забезпечити кращу продуктивність і у майбутньому зробити крок наперед і турбуватись про навколишнє середовище і клімат. Країни ЄС будуть робити певні кроки у цілях загальної політики, проте заходи в різних країнах  і по регіонах будуть відрізнятися. Наразі спостерігається практика диверсифікації рослин, які вирощуються, використання еко-схем для органічних фермерств.

На думку спікера, нова політика є достатньо амбіційною, проте на перехід для фермерів потрібен буде час.

Назар Бобицький, директор брюссельського офісу Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA) також відзначив, що спільна аграрна політика ЄС включає в себе екологічний порядок денний і наразі особливо важливою є політика «від ферми до столу», яка була переглянута в рамках зеленої ініціативи. Ключовими елементами, які викликають побоювання в рамках стратегії щодо українськиїх виробників є необхідність зменщити на 50% використання пестицидів, а також медичних та антимікробних препаратів до 2030 року. Також передбачаються заходи щодо мінімізації вирубки лісів в ланцюзі поставок.

Еббі Денгу, консультант з інновацій у сфері розвитку та адаптації до зміни клімату Служби розвитку технологій (TDS) Африки, звернув увагу на обмеженість водних ресурсів і інновації, які дозволять фермерам використовувати менше води. На його думку, саме такі інновації слід імплементувати: їх використання буде покращувати ситуацію щодо водних ресурсів і енергії з відновлювальних джерел. А отже, як робить висновок спікер, технології мають бути доступнішими.

Нагадаємо, Перша Міжнародна Конференція з аграрного права буде проходити також завтра оффлайн.

 

 

 

 

Проверьте

Mind.Ua опублікував фейк про «особливий контроль» Венедиктової над справою свого журналіста

Видання Mind.Ua опублікувало не відповідачу дійсності інформацію про те, що Офіс генерального прокурора нібито взяв …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *