14 мая, 2024 5:36
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Посилено захист тваринного світу – набрав чинності зоозахисний закон

В Україні посилено охорону тваринного світу. Відповідний закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)» № 1684-IX від 15.07.2021 року набрав чинності 8 листопада 2021 року.

Головна мета розробки та прийняття закону – захист тварин від жорстокого поводження.

Законом розширено поняття жорстокого поводження з тваринами. Відучора. це не тільки порушення правил утримання тварин, а й інші порушення правил поводження з тваринами та порушення правил транспортування тварин.

Окрім того, закон вводить поняття каліцтва та тілесного ушкодження тварини. Власник тварини при здійсненні супроводу тварини. Зобов’язаний забезпечити наявність:

повідка, якщо тварина може становити небезпеку для життя чи здоров’я людини; намордника на собаках небезпечних порід; нашийника з позначками-ідентифікаторами.

Поводок тварини на прив’язі повинен мати довжину не менше 20 метрів, а для сторожових собак – не менше 10 метрів.

Законом введено перелік заборон щодо поводження з тваринами. Відтепер, забороняється:

бити, вбивати, отруювати чи калічити домашніх тварин, дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії; завдавати домашнім тваринам болю, страждання або пригнічення; дресирувати тварин у жорстокий спосіб; умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та отрути; жебракувати з тваринами, зокрема безпритульними; залишати тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше ніж +20 °C та менше ніж +5 °C; залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду в громадських місцях, поблизу зупинок, магазинів тощо; прив’язувати тварин до машин/мотоциклів та примушувати до бігу; скасовано обов’язковість послуги ветеринара щодо евтаназії новонародженого приплоду тварин.

Захист тварин від жорстокого поводження здійснюватимуть органи Національної поліції України. Для порушників норм вищезазначеного закону посилені діючі та встановлені нові міри відповідальності.

Адміністративна відповідальність людей за жорстоке поводження з тваринами, порушення правил утримання собак та котів, що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людини або її майну, відтепер наступатиме з 16 років. Насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, кваліфікуватимуться, як злочин.

На місцеві органи влади покладено декілька важливих зобов’язань щодо охорони тварин.

По – перше, органи місцевого самоврядування повинні забезпечити виконання вимог щодо заборони діяльності пересувних виставок тварин та зоопарків.

По – друге, органи місцевого самоврядування мають обов’язок щодо встановлення видів тварин, які потребують охорони на певній території.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня 2021 року з’явилась інформація про розробку закону про посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами у Французьській Республіці.

Проверьте

Переписати Регламент. Плани «Слуги народу» та реакція опозиції

Головна — Політика — 26 листопада 2021, 11:11 Переписати Регламент. Плани «Слуги народу» та реакція …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *