Працівники апаратів судів в Україні отримують заробітну платню близько 5 тисяч гривень при тому, що вони мають вищу юридичну освіту, працюють у звичному режимі під час пандемії та часто понаднормово.
Така ситуація склалась через критичне недофінансування судової системи: зарплати працівникам встановлено на мінімальному рівні, деколи приходять із місячними затримками.
Вища рада правосуддя показала думку працівників апаратів судів щодо кризи у фінансуванні. Спеціалісти скаржаться, що змушені виживати на мінімальну зарплату, оскільки справді хочуть працювати в суді та бути юристами. Проте наголошують, що вже зараз у судах працює не так багато молодих спеціалістів: кадри звільняються, а передати досвід просто немає кому.
Працівники судів прогнозують, що якщо зарплата буде на цьому рівні, кадрів у судах просто не залишиться.
Протягом І кварталу 2021 року до ВРП уже надійшли звернення у зв’язку з неналежним фінансуванням судів від близько 30 % судів України.
“Суд – це не тільки судді. Без працівників апаратів судів здійснення правосуддя стане неможливим”, – наголошує Вища рада правосуддя.
Раніше ми вже аналізували стан матеріального забезпечення судової системи у матеріалі “Фінансування судів у 2021 році: чого чекати – дефіциту чи колапсу?”.
Нещодавно затвердили низку заходів для покращення кризового стану виплати зарплат: ВРП знову погодила перерозподіл видатків між судами для виплати зарплати працівникам апаратів, а Рада суддів України заборонила ТУ ДСА нараховувати собі надбавки, якщо їх не отримують працівники апаратів.