1 апреля, 2024 7:47
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Проєкт положення про окремі модулі ЄСІТС: які три підсистеми готові?

Минулого тижня Вища рада правосуддя на своєму сайті оприлюднила проєкт Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (Положення про окремі модулі ЄСІТС, Положення).

Затвердження Положення має ознаменувати перший етап запуску ЄСІТС помодульно — відповідно до готовності кожної окремої підсистеми (модуля), як це дозволив законодавець після провалу спроби запустити ЄСІТС у березні 2019 року.

Раніше, у червні Рада суддів України підтримала позицію Державної судової адміністрації України щодо поетапного впровадження модулів (підсистем) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ЄСІТС в міру забезпечення їх належного функціонування та затвердила відповідний Консультативний висновок щодо проєкту положення «Про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему».

Положення передбачає особливості функціонування підсистем:

«Електронний кабінет» — захищений вебсервіс, який забезпечує процедуру реєстрації користувачів в ЄСІТС, а також подальшу їх автентифікацію для доступу до підсистем (модулів) ЄСІТС; «Електронний суд» — підсистема забезпечує можливість користувачам створювати та надсилати в електронному вигляді процесуальні чи інші документи до суду, інших органів та установ у системі правосуддя, а також отримувати інформацію про стан і результати розгляду таких документів чи інші документи; Відеоконференцзв’язок — забезпечує можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; або у приміщенні іншого суду за допомогою технічних засобів суду; або в установі попереднього ув’язнення, установі виконання покарань або медичному закладі за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі.

Електронний кабінет

Процедура реєстрації в ЄСІТС передбачає реєстрацію засобами Електронного кабінету з використанням:

кваліфікованого електронного підпису, внесенням контактних даних про особу, адреси електронної пошти, номера телефону, інших засобів зв’язку (в тому числі мобільного), які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.

Користувачі зобов’язані вносити повну і актуальну інформацію в Електронні кабінети невідкладно після створення, отримання або зміни такої інформації.

Свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов’язковому порядку реєструють:

адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання державного та комунального секторів економіки.

Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС в добровільному порядку.

Особливості реєстрації

Реєстрація Електронного кабінету фізичної особи та фізичної особи — підприємця здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису такої особи.

Процедура реєстрації Електронного кабінету юридичної особи:

здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису керівника такої юридичної особи (адміністратора Електронного кабінету юридичної особи). сертифікат КЕП повинен містити ідентифікаційні дані як юридичної, так і посадової особи. адміністратор Електронного кабінету юридичної особи може уповноважувати працівників юридичної особи (в тому числі себе) або інших фізичних осіб чи фізичних осіб — підприємців на перегляд, створення та надсилання електронних документів, а також вчинення інших дій від імені юридичної особи з використанням власних Електронних кабінетів таких фізичних осіб чи фізичних осіб — підприємців.

Тим часом окремі елементи системи вже функціонують і повинні використовуватися. Наприклад, ще з 2019 року можна було подавати документи в електронній формі, проте судова практика щодо прийняття таких документів неоднозначна.

Раніше проблеми впровадження ЄСІТС обговорили експерти ІX Міжнародного судово-правового форуму.

Нагадаємо, частину судових документів скоро можна буде отримувати через «Дію».

Проверьте

"Викрадення століття": що відомо про суддю Чауса

Головна — Політика — 31 липня 2021, 14:20 «Викрадення століття»: що відомо про суддю Чауса …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *