28 апреля, 2024 3:22
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Сьогодні офіційно запрацювали перші три модулі ЄСІТС: адвокати говорять про перебої у роботі програми

5 жовтня розпочала роботу Єдина судової інформаційно-телекомунікаційна система, а саме: три модулі ЄСІТС.

Першими офіційно запрацювали три підсистеми – модулі:

«Електронний кабінет»; «Електронний суд»; підсистема відеоконференцзв’язку.

Нагадаємо, оголошення про плановий початок роботи цих модулів ЄСІТС було оприлюднене 4 вересня 2021 року.

Також набувають чинності положення Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» (Закон № 2147а-VIII) щодо:

можливості брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, функціонування офіційних електронних адрес та процедури реєстрації, автентифікації та доступу осіб до підсистем (модулів) ЄСІТС, які функціонують.

Змінюється порядок вчинення процесуальних (або інших) дій у частині фіксування судових засідань, що проводяться в режимі відеоконференції.

Усі вказані дії повинні вчинятися виключно з використанням відповідних підсистем (модулів) ЄСІТС.

У той же час, напередодні офіційного запуску трьох модулів ЄСІТС адвокати  зазначали, що після останнього оновлення програми «Електронний суд»:

втрачаються записи про справи, в які адвоката було додано протягом останнього часу; або зникли записи про попередні справи, а залишилися тільки кілька останніх.

Однак деякі адвокати уточнювали, що такі перебої відзначаються виключно у декстопній версії, а у мобільному додатку інформація відображається у повному обсязі.

Нагадаємо, окремі модулі ЄСІТС стало можливо запускати поетапно після ухвалення у квітні 2021 року Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи».

Сама ЄСІТС мала запрацювати ще з березня 2019 року, однак її запуск було відкладено через неготовність усіх модулів і брак коштів на їх розробку.

Проверьте

Об’єднана палата КЦС ВС: закрити провадження у справі не можна під час попереднього засідання

Закриття провадження на підставі пункту 2 частини 1 статті 255 ЦПК України, тобто у зв’язку …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *