16 апреля, 2024 15:27
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Судді, які не здійснюють правосуддя з незалежних від них причин, мають право на доплати — РСУ

Рада суддів України на сьогоднішньому засідання висловила свою позицію щодо зупинення з січня 2021 року доплат всім суддям, які не здійснюють правосуддя.

Ця ситуація була предметом обговорення на XVІIІ черговому з’їзді суддів України, який доручив РСУ розглянути питання врегулювання щодо нарахування та виплати доплат зазначеним суддям.

Як відзначив член РСУ Арсен Адамов з січня 2021 року доплати до посадового окладу суддів, які не здійснюють правосуддя, не нараховуються територіальними управліннями ДСА України. Про недоцільність таких виплат вказувала і Державна аудиторська служба.

На переконання членів РСУ такі дії суперечать рішенню Конституційного Суду України від 04 грудня 2018 року №11-р/2018.

В свою чергу, голова РСУ Богдан Моніч зазначив, що Державна аудиторська служба посилалася на те, що рішення КСУ не містить вичерпного переліку, коли доплати повинні нараховуватися.

«Логіка рішення Конституційного Суду України в тому, що суддя не отримує надбавки виключно у випадках, якщо це обумовлено його діями чи поведінкою — притягнення його до дисциплінарної чи кримінальної відповідальності», — наголосив Богдан Моніч.

Проте член РСУ Валерія Чорна проінформувала колег, що судова практика з цього питання не зовсім складається на користь суддів. Зокрема, Касаційний адміністративний суд у складі ВС прийняв постанову, якою відмовив судді Вищого антикорупційного суду у задоволенні позову про стягнення таких доплат, які він не отримував у період між призначенням суддею зазначеного суду та початком процесуальної діяльності суду.

Рада суддів вирішила:

звернути увагу розпорядників бюджетних коштів органів судової влади, що суддя, який не здійснює правосуддя через обставини, що не залежать від нього особисто або не обумовлені його поведінкою, має право на отримання доплат до посадового окладу з дня ухвалення рішення КСУ №11-р/2018 (4 грудня 2018 року); обмеження у виплатах доплат суддям, які не відправляють правосуддя допустимо лише у випадку притягнення їх до кримінальної чи дисциплінарної відповідальності, наслідком чого є відсторонення судді від посади чи від здійснення правосуддя; звернутись до суб’єктів законодавчої ініціативи з пропозицією визнати такою, що втратила чинність частину 10 статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року №1402-VІІІ.

Проверьте

​Байден, Зеленський і «доктрина Байдена»

Головна — Світ — 1 вересня 2021, 13:17 ​Байден, Зеленський і «доктрина Байдена» Президент України …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *