Україна робить рішучі кроки щодо подолання проблемних питань, пов’язаних із захистом прав інтелектуальної власності.
Про це повідомив перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко під час засідання Ради з питань інтелектуальної власності 18 жовтня в Києві.
На засіданні Ради обговорювались питання використання ліцензійного програмного забезпечення органами влади. Окреме питання – шляхи виходу України зі Списку 301 (Спеціальний 301 звіт Офісу торгового представника США, перебування в якому свідчить про недостатній рівень захисту прав інтелектуальної власності в Україні).
Національна економічна стратегія України до 2030 року передбачає засади захисту прав інтелектуальної власності. Інтелектуальна власність може стати підґрунтям для формування в Україні креативних галузей економіки.
Перший крок – розробка та прийняття Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності. Проєкт розроблено за участю міжнародних та національних експертів.
Міністерство економіки України розробило низку законопроєктів для посилення захисту прав інтелектуальної власності, а саме:
«Про авторське право і суміжні права»; «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо відповідальності за порушення авторського права і (або) суміжних прав»; «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності».
Останній з перерахованих законопроєктів потрібен для забезпечення імплементації до національного законодавства положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС щодо загальних зобов’язань, цивільних заходів, процедур і засобів захисту прав інтелектуальної власності. Він повинен надійти на експертизу до Міністерства юстиції України до кінця жовтня 2021 року.