20 апреля, 2024 10:56
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

V Конференцію з виконавчого провадження розпочато: який стан диджиталізації процедури стягнення боргів?

У Києві розпочала свою роботу V Конференція з виконавчого провадження. Організатором Конференції незмінно виступила «Юридична практика». Честь розпочати захід випала Юлії Зарічанській, заступнику начальника відділу розгляду запитів і звернень народних депутатів, органів державної влади та юридичних осіб управління розгляду звернень та організації роботи департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України. Свою спеціальну доповідь вона присвятила особливостям диджиталізації процедури стягнення боргів. 

За словами доповідача, основна трансформація процедури стягнення боргів почалася із прийняттям у 2016 року Закону України «Про виконавче провадження». З часу прийняття Закону до сьогоднішнього дня виконавці мають безпосередній доступ до реєстрів та баз даних, запроваджені певні процедурні обміни інформацією з автоматизованою системою виконавчого провадження, в якій працюють виконавці, а також з іншими реєстрами та інформаційними системами органів державної влади. Вагомим і важливим етапом в процесі виконання судових рішень стало запровадження у 2019 році процедури автоматизації арешту коштів на рахунках у боржника, зняття арешту з таких коштів. 

“Також ми удосконалювали інформаційний обмін із податковою службою та з МВС, зокрема відповіді на запити тепер надаються протягом дня”, зазначила пані Зарічанська. На сьогоднішній день є напрацювання щодо подальшої процедури цифровізації процесів –  а саме, найближчим часом планується надати виконавцям доступ, який буде відбуватися за допомогою АСВП (Автоматизованої системи виконавчого провадження) до бази даних МВС. Окрім цього, процедені переговори з Міграційною службою та  МВС, де вдалося досягти згоди щодо того, щоб з даних баз виконавці отримували інформації щодо реєстрації місця проживання фізичних осіб в Україні. Також в найближчих планах запровадження електронного документообігу платіжних вимог між  виконавцями, банківськими установами та органами казначейства”. 

Юлія Зарічанська підкреслила, що на сьогоднішній день Нацбанком впроваджується Міжнародний стандарт платежів ISO-222, наразі він перебуває в тестовому режимі.

“Після цього ми матимемо змогу підключитися до даних системи електронних платежів, до якої також будуть підключені всі банківські установи і буде запроваджено електронний документообіг платіжних вимог на примусове списання коштів”, анонсувала спікер. 

Проверьте

Наркота превратила Костю Бедового-Калошу в садиста-импотента и украинофоба – СМИ

Фрик и маргинал, человек-фейк Константин Бедовой (кличка Костя Калоша) еще недавно кричал, что он является …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *