3 февраля, 2024 23:13
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

В Україні створюють аеромедичний простір: кого евакуюватимуть гелікоптером та скільки чекати на бригаду

В Україні запроваджують аеромедичну евакуацію – транспортування осіб, що потребують медичної допомоги, до лікарень повітряним транспортом з наданням медичної допомоги на борту повітряного судна.

Експериментальний проект розпочнеться з 1 квітня у Львівський та Київській області та триватиме до 31 грудня 2021 року. Додатково аеромедична евакуація може здійснюватись до м. Києва.

Відповідні зміни запроваджені постановою Кабінету Міністрів від 17 березня 2021 р. № 262, якою затверджено Порядок реалізації експериментального проекту з аеромедичної евакуації та Порядок транспортування анатомічних матеріалів/реципієнтів у рамках єдиного аеромедичного простору.

Передбачено, що диспетчер центрів екстреної медичної допомоги зможе ініціювати питання щодо аеромедичної евакуації у разі:

діагностовано або є підстави підозрювати невідкладні стани: гостра зупинка кровообігу, гострий розлад серцево-судинної системи, гостре порушення мозкового кровообігу, тяжкі опіки, травми хребта чи проникаючі поранення, травматичні ампутації, політравма, черепно-мозкова травма чи загальна гіпотермія; потреби допомоги у зв’язку з утопленням, падінням з висоти, дорожньо-транспортною пригодою, сходженням снігової лавини чи зсувом ґрунту; надходження відповідних запитів щодо аеромедичної евакуації.

Екіпаж та бригада зможуть прибути впродовж:

до 5 хвилин у денний час – для викликів у радіусі 100 кілометрів; до 15 хвилин у денний час – для викликів у радіусі понад 100 кілометрів; до 15 хвилин у нічний час — для викликів у радіусі 100 кілометрів; до 30 хвилин у нічний час — для викликів у радіусі понад 100 кілометрів; у разі вильоту в гірські чи інші важкодоступні райони час готовності може бути збільшено, але не більше ніж на 15 хвилин.

Час прибуття також залежить від пори року.

До складу бригади аеромедичної евакуації входитимуть:

лікар з медицини невідкладних станів або лікар-анестезіолог, або лікар-анестезіолог дитячий; фельдшер з медицини невідкладних станів або парамедик, або сестра медична-анестезист.

Під час виконання завдань суб’єкти державної авіації зможуть використовувати аеропорти/аеродроми/вертодроми/злітно-посадкові майданчики незалежно від їх форм власності, а також звільнятимуться від сплати зборів.

Національна поліція має забезпечити надання вертольотів Н145 для експериментального проекту.

Крім того, з допомогою авіації здійснюватимуть транспортування анатомічних матеріалів, якщо час їх наземного транспортування перевищуватиме 2 години.

Також раніше ми писали про нові нормативи прибуття медичних бригад до пацієнтів.

Проверьте

Зураб Аласанія: «Рейтинги я не визнаю, головне – довіра»

Головна — Політика — 15 квітня 2021, 07:00 Зураб Аласанія: «Рейтинги я не визнаю, головне …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *