6 мая, 2024 5:51
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

ВАКС ухвалив перший вирок про реальне позбавлення волі за угодою зі слідством

Вищий антикорупційний суд ухвалив вирок про реальне позбавлення волі за угодою зі слідством. Рішення таке ухвалене щодо колишнього керівника філії АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України».

Фактично ВАКС вперше призначив обвинуваченому реальний, а не умовний, строк за угодою зі слідством.

Про це повідомили в НАБУ.

Слідством встановлено:

обвинувачений використав службове становище всупереч інтересам служби та сприяв одержанню невстановленою слідством особою неправомірної вигоди у вигляді зерна пшениці на загальну суму 14 704 366,95 гривень, це спричинило тяжкі наслідки державним інтересам.

Попри укладення угоди з прокурором, якою особа визнала свою вину у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, ВАКС призначив реальне позбавлення волі за угодою. А саме:

позбавлення волі строком на 3 роки 6 місяців з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій строком на 3 роки, та накладенням штрафу у розмірі 8 500 грн.

Таке рішення ухвалене у справі № 991/7111/21.

Нагадаємо, що санкція за зловживання владою за частиною 2 статті 364 КК України, передбачає:

позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі (8500 – 17000 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

До набрання вироком законної сили залишено чинним запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою внесення застави у розмірі 4 758 000 грн.

Вирок може бути оскаржено до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду через Вищий антикорупційний суд упродовж тридцяти днів з дня його проголошення.

Раніше ВАКС дав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування щодо топменеджера “ПриватБанку”.

Проверьте

Пароль – «переозброєння». Як навчитися не пасти задніх?

Головна — Політика — 22 жовтня 2021, 14:15 Пароль – «переозброєння». Як навчитися не пасти …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *