31 марта, 2022 0:24

Відновлення роботи ВККС та удосконалення процедури добору членів ВРП, – Зеленський озвучив першочергові пріоритети судової реформи

У Києві стартував триденний Всеукраїнський форум «Україна 30. Розвиток правосуддя», присвячений реформі правосуддя. Захід організований Офісом Президента України та Кабінетом Міністрів України.

Відкрив Форум Президент України Володимир Зеленський.

Він зауважив, що правосуддя в Україні має бути справедливим, неупередженим і незалежним. У всьому світі найпопулярнішим словом стало «локдаун», проте Україна має слово-конкурента. І це слово — судова реформа.

За словами Володимира Зеленського, кожна нова влада гучно і амбітно розпочинала судову реформу, а завершувла її тихо і непомітно. Наступники йшли тим самим шляхом.

«Але ми хочемо розірвати це замкнене коло», – заявив Володимир Зеленський.

Він зауважив, що сьогодні хвороби судової системи можна розділити на дві групи. Перша проблема, яка потребує нагального реагування, – відсутність кадрів у судовій системі. Як наслідок, навантаження на суддів зростає, виникають проблеми з доступом до правосуддя, а громадяни чекають рішення роками. У цьому контексті важливо відновити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а також вдосконалити процедуру добору кандидатів до Вищої ради правосуддя. Водночас робота цих обох органів потребує вдосконалення. Адже мова має йти не тільки про кількість ухвалених рішень, а й про їхню якість.

«Брак доброчесних і незалежних суддів входить в другу групу проблем судової системи. Це хронічні проблеми, які потребуть усунення на законодавчому рівні»,– відзначив Володимир Зеленський.

Також він поговорив про ІТ рішення. «Ми прагнемо (і обов’язково зробимо) запровадити «суд в смартфоні». Усі бюрократичні процедури перейдуть в онлайн», – розповів глава держави.

Окрему увагу він зосередив на утвердженні в Україні народовладдя. Його можна реалізовувати не тільки шляхом референдумів, а й шляхом запровадження суду присяжних. Відповідні законопроекти уже зареєстровані в парламенті. Водночас, така форма участі громадян у правосудді — це величезна відповідальність за долю підсудного, саме тому модель суду присяжних має бути детально обговорена.

Інша важлива реформа — конституційна. За словами пана Зеленського, мова вже йде не про відновлення довіри до Конституційного Суду України, а про побудову довіри «з нуля».

Володимир Зеленський запевнив, що судова реформа в Україні буде завершена. І головна її мета полягає в тому, що найважливішим при прийняті судових рішень стане «буква в законі, а не цифра в конверті».

Проверьте

Красивые поздравления на 8 марта в стихах, открытках и прозе

Вот и наступил один из самых ожидаемых и прекрасных весенних праздников – Международный женский день …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *