VII Ukrainian Antitrust Forum продовжило експерте обговорення нюансів антимонопольних розслідувань. Своїм досвідом з учасниками форуму поділилися Анжеліка Коноплянко, державний уповноважений АМКУ, та Лілія Тімакіна, директор з юридичних питань агропромхолдингу «Астарта-Київ». Модерував Максим Назаренко, партнер Sayenko Kharenko.
Анжеліка Коноплянко розповіла про підходи, які використовує АМКУ під час проведення антимонопольних розслідувань та застосування штрафних санкцій. Представниця АМКУ повідомила, що наразі у фокусі уваги відомства перебувають ринки палива, транспорту, харчових продуктів (відкрито справу на ринку цукру).
«У нас немає єдиного стандартного підходу, ми намагаємося з урахуванням наших дискреційних повноважень розбиратися в кожній ситуації», — прокоментувала держуповноважена АМКУ.
Анжеліка Коноплянко зазначила, що на розмір штрафних санкцій впливає, зокрема, поведінка суб’єктів господарювання під час проведення розслідування, перешкоджання в отриманні інформації тощо. Водночас вона наголосила, що мова передовсім іде про умисні дії — за технічні помилки Комітет не карає.
Лілія Тімакіна говорила про досвід участі в розслідуваннях та взаємодії з АМКУ компанії «Астарта-Київ» – лідера в цукровій індустрії, яка, проте, не має монопольного становища на ринку.
«Велику кількість справ і суб’єктів, щодо яких застосовано санкції, насамперед зумовлює закритість і неготовність надавати інформацію на запити АМКУ. Ми завжди надаємо інформацію в повному обсязі, але не завжди розуміємо суть запитуваного», — прокоментувала Лілія Тімакіна.
Продовжуючи свій виступ, вона зупинилася на факторах, які впливають на ціноутворення на ринку цукру.
«Ми за тісну співпрацю, але дуже хочеться прозорих і зрозумілих правил гри», — закликала до конструктивного діалогу Лілія Тімакіна.