9 марта, 2024 0:46
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

ВС нагадав, які дії кваліфікуються як погрози насильством та вбивством стосовно прокурора і судді

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду роз’яснив питання щодо кваліфікації дій особи як погрози насильством та вбивством стосовно прокурора і судді. Про це повідомляє пресслужба ВС.

Суть справи

Відповідно до вироку суду, залишеного без змін апеляційним судом, чоловіка визнано винуватим у тому, що він, перебуваючи в залі судових засідань міськсуду, куди його було доставлено як обвинуваченого для проведення судового засідання у кримінальному провадженні за частиною другою ст. 187 КК України (розбій), умисно ображав прокурора, висловлюючись у його бік нецензурною лайкою, погрожував йому насильством та вбивством. Крім того, він висловлював претензії щодо проголошення вироку стосовно нього, умисно ображав головуючу в справі суддю нецензурною лайкою, погрожував їй насильством та вбивством.

У касаційній скарзі захисник поставив питання щодо безпідставного засудження особи за частиною першою ст. 345, частиною першою ст. 377 КК України.

Висновок ККС ВС (постанова від 23 березня 2021 року у справі № 720/2182/18)

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду залишив без задоволення касаційну скаргу захисника та установив, що свої висновки про доведеність винуватості особи суд зробив на підставі доказів, досліджених та оцінених у сукупності з дотриманням вимог кримінального процесуального закону, про що в судовому рішенні наведено докладні мотиви.

Той факт, що особа вчинила зазначені злочини, підтверджується показаннями потерпілих, свідків та даними, що містяться в аудіозаписах судових засідань.

Крім того, як зазначено в постанові ККС ВС, не заслуговують на увагу твердження захисника про неправильну кваліфікацію дій його підзахисного.

Частиною першою ст. 345 КК України встановлено відповідальність за погрози вбивством, насильством або знищення чи пошкодження майна щодо працівника правоохоронного органу, а також щодо його близьких родичів у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків. Злочин вважається закінченим з моменту сприйняття змісту погрози.

Частиною першою ст. 377 КК України передбачено відповідальність за погрози вбивством, насильством або знищення чи пошкодження майна стосовно судді, народного засідателя чи присяжного, а також стосовно їхніх близьких родичів у зв’язку з їхньою діяльністю, пов’язаною зі здійсненням правосуддя. Вказаний злочин визнається закінченим з моменту доведення погрози до відома потерпілого незалежно від її здійснення.

Так, прокурор вказав, що 04 квітня 2018 року перед початком судового засідання засуджений у залі судового засідання погрожував йому, а після того, як суддя вийшла до нарадчої кімнати, кричав, що заріже його, та він буде гнити в канаві.

Суддя зазначила, що того ж дня приблизно о 17 год. вона вийшла із нарадчої кімнати та, перебуваючи в мантії з нагрудним знаком в залі судових засідань, почала проголошувати вирок. Під час зачитування мотивувальної частини вироку засуджений почав погрожувати їй насильством сексуального характеру та вбивством, висловлюючись нецензурними словами, поводився агресивно.

Згідно з матеріалами кримінального провадження встановлено, що потерпілі – прокурор і суддя – сприймали погрози обвинуваченого як реальні, тому що раніше він неодноразово був засуджений за насильницькі злочини.

Проверьте

Титушки из Нацкорпуса дерибанят стройплощадки «Аркады» на Осокорках: Вывозят грузовиками тысячи тонн песка

Представители Национального корпуса продолжают вывозить песок с места строительства ЖК «Патриотика на озерах» на столичных …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *