3 февраля, 2024 19:26
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

ВС: підозрюваний, обвинувачений та засуджений не можуть відмовитись від скарги захисника

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду постановив: підозрюваний, обвинувачуваний, засуджений не мають права відмовитись від апеляційної чи касаційної скарги захисника.

Суть справи

Апеляційний призначив обвинуваченому покарання за частиною другою ст. 286 КК у виді позбавлення волі на строк 3 роки без позбавлення права керувати транспортними засобами. Оскаржуючи вирок, захисниця обвинуваченого вказала, що суд неправильно застосував закон України про кримінальну відповідальність, призначив покарання, яке не відповідає тяжкості кримінального правопорушення і особі засудженого.

У свою чергу, засуджений також подав касаційну скаргу, посилаючись на неповноту судового розгляду, істотні порушення вимог кримінального процесуального закону, неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність, порушив питання про скасування вироку апеляційного суду і призначення нового розгляду у суді апеляційної інстанції.

Крім того, засуджений висловив недовіру адвокату, зазначивши неефективність захисту його інтересів на стадії апеляційного провадження, та просив не розглядати касаційну скаргу захисниці, яку було подано без його попередньої згоди.

Висновок ОП ККС ВС (постанова від 22 лютого у справі № 481/1754/18)

Колегія суддів об’єднаної палати дійшла висновку, що скарги не підлягають задоволенню з таких підстав:

Відповідно до приписів п. 1 частини першої ст. 393 та п. 1 частини першої ст. 425 КПК України апеляційну та касаційну скаргу на судові рішення має право подати, зокрема, захисник – у частині, що стосується інтересів обвинуваченого, засудженого.

Згідно з положеннями статей 403, 432 КПК України особа, яка подала апеляційну чи касаційну скаргу, має право відмовитися від неї до закінчення апеляційного чи касаційного розгляду.

Отже, право відмови від апеляційної чи касаційної скарги захисника, поданої в інтересах підозрюваного, обвинуваченого чи засудженого, належить виключно тій особі, яка її подала, тобто захиснику. Підозрюваний, обвинувачений, засуджений не мають права відмовитися від апеляційної чи касаційної скарги захисника.

У разі незгоди підозрюваного, обвинуваченого чи засудженого з апеляційною чи касаційною скаргою захисника (обґрунтуванням, мотивами, вимогами скарги тощо) вони мають право заявити про це до або під час судового засідання, і суд має право врахувати їхню позицію під час вирішення скарги.

Проверьте

"Слуга народа" рассказал, когда отправят в отставку министра здравоохранения

Отставка Максима Степанов с поста главы Министерства здравоохранения сейчас не рассматривается, сообщил нардеп «Слуги народа» …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *