9 марта, 2024 18:10
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

ВС: ухвала слідчого судді щодо повернення клопотання про арешт майна через порушення підсудності не підлягає оскарженню

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду постановив: ухвала слідчого судді щодо повернення клопотання про арешт майна через порушення підсудності не підлягає апеляційному оскарженню. Про це повідомляє пресслужба ВС.

Суть справи

Слідчий суддя повернув клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ про арешт майна у кримінальному провадженні, оскільки воно було подано з порушенням правил територіальної підсудності.

Не погоджуючись із вказаним рішенням слідчого судді, прокурор оскаржив його в апеляційному порядку.

Апеляційний суд відмовив у відкритті провадження з мотивів того, що оскаржувана ухвала слідчого судді не входить до переліку ухвал слідчих суддів, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку під час досудового розслідування.

Висновок ОП ККС ВС (постанова від 31 травня 2021 року у справі № 646/3986/19)

Об’єднана палата Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, розглянувши кримінальне провадження за касаційною скаргою прокурора на ухвалу слідчого судді районного суду щодо повернення клопотання слідчого про арешт майна та ухвалу апеляційного суду, відмовила у відкритті апеляційного провадження.

Суд вказав, що серед усіх рішень слідчого судді, можливість ухвалення яких прямо не передбачена КПК України в межах відповідних регламентованих цим Кодексом процедур, потрібно виокремлювати дві групи рішень:

ухвалені поза межами процедури, передбаченої КПК України (з питань, процедура вирішення яких слідчим суддею не передбачена цим Кодексом); ухвалені в межах передбаченої КПК України процедури із застосуванням положень частини шостої ст. 9 КПК України та загальних засад кримінального провадження, визначених частиною першою ст. 7 цього Кодексу.

Під час вирішення питання щодо апеляційного оскарження рішень слідчого судді, ухвалених у межах передбаченої КПК України процедури із застосуванням положень частини шостої ст. 9 КПК України та загальних засад кримінального провадження, визначених частиною першою ст. 7 цього Кодексу, треба виходити насамперед із сутнісного критерію, визначально закладеного законодавцем при визначенні кола ухвал слідчого судді, що підлягають оскарженню.

З огляду на те, що постановлення слідчим суддею ухвали щодо повернення клопотання слідчого про арешт майна у зв’язку з недотриманням при поданні такого клопотання вимог частини другої ст. 132 КПК України (якщо воно не підлягає розгляду в цьому суді) не призводить ні до встановлення обмежень конституційних прав особи, ні до неможливості оскарження вже встановлених правообмежень, ані до перешкоджання здійсненню ефективного досудового розслідування чи кримінального провадження загалом, така ухвала не підлягає оскарженню в апеляційному порядку під час досудового розслідування.

Проверьте

Всего 300 новых случаев коронавируса в Украине за сутки: сколько человек заболели в Киеве

В понедельник, 21 июня, в Украине зафиксировали 323 новых случая коронавирусной болезни COVID-19. В частности, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *