21 апреля, 2024 14:48
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Закон про правотворчу діяльність можуть ухвалити уже у вересні

Верховна Рада України включила до порядку денного поточної сесії проєкт Закону «Про правотворчу діяльність» (№ 5707), ініційований 195 народними депутатами IX скликання.

Законопроєкт покликаний підвищити ефективність правотворчості в Україні та створити належні умови для стабільності системи національного законодавства, зокрема комплексно і виважено врегулювати діяльність та відносини, пов’язані з плануванням, розробкою, ухваленням, застосуванням і моніторингом НПА. Також включено норми щодо порядку усунення колізій у правовому регулюванні.

«З часу набуття Україною незалежності відбувались неодноразові спроби прийняти закон про нормативно-правові акти, а також врегулювати питання планування правотворчої діяльності та механізми її контролю. Але всі попередні спроби були невдалими. Як наслідок, сьогодні апарат ВРУ перевантажений так званим законодавчим спамом — великим потоком неякісних законопроєктів, а кількість чинних НПА в Україні перевищує 1 млн. Це юридична катастрофа як для правотворців, так і громадян», — коментує нинішню ситуацію ініціатор проєкту, перший віцеспікер парламенту Руслан Стефанчук.

Під час розробки акта було враховано міжнародний досвід, практику Європейської комісії, окремих держав – членів Європейського Союзу, висновки та рекомендації Венеційської комісії та рекомендації аналітичних матеріалів, що розроблялися спеціально для ВРУ незалежними експертами Офісу парламентської реформи.

Тож на етапі реєстрації законопроєкт № 5707 отримав рекордну підтримку народних депутатів IX скликання серед проєктів звичайних законів — 195 парламентарів стали його співініціаторами.

Законопроєкт визначає:

види, ієрархію та юридичну силу НПА; етапи розробки НПА та вимоги до їх структури; засади планування правотворчої діяльності; оцінку впливу проєкту НПА; вимоги щодо проведення публічних консультацій стосовно проєкту НПА; гарантії забезпечення права на доступ до інформації щодо правотворчої діяльності; способи обліку та реєстрації НПА; оцінку ефективності застосування законодавства.

Суб’єкти законодавчої ініціативи сподіваються, що новий закон не просто врегулює питання правотворчої діяльності, а допоможе:

підвищити прозорість роботи всіх суб’єктів правотворчої діяльності; покращити координацію цих суб’єктів і процеси створення актів; зробити розвиток публічної політики та законотворення передбачуваним.

Розгляд законопроєкту «Про правотворчу діяльність» № 5707 у першому читанні заплановано на кінець вересня.

Проверьте

Обвинувальний акт до суду треба подати в межах строку досудового розслідування: ККС ВС скасував вирок ВАКС

Скерування обвинувального акта до суду після закінчення строку досудового розслідування є істотним порушенням вимог кримінального …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *