29 апреля, 2024 23:01
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Жіночі купе і вагони в поїздах. Як це працює у світі – Чехія, Німеччина, Австрія, Японія

Індія, Японія, Об’єднані Арабські Емірати

В Індії всі поїзди далекого сполучення мають спеціальні купе, зарезервовані лише для жінок. Є окремі купе і в приміських поїздах Мумбаї. Хоча дітям шкільного віку також дозволено користуватися ними.

Індійський залізничний транспорт міксує різні варіанти для цієї послуги — є, наприклад, відділення, призначені для жінок 24 години на добу, а є таке, що зарезервоване для жінок тільки на певні години – години пік. Як писали місцеві ЗМІ, оскільки після 2000-х років кількість жінок, які подорожують самостійно, зростає, на цю послугу великий попит.

У Японії з 2000-х років теж досить поширений транспорт лише для жінок. Є й окремі вагони в нічних поїздах. Чи вплинула його наявність на кількість повідомлень про домагання, сказати складно – оновлених даних про це немає, досліджень, схоже, теж. За останніми даними, ще за 2018 рік, такі вагони не надто популярні. Крім того, якщо говорити про метро – потрапляння чоловіків до вагонів ніяк не контролювали.

Станція Шіндзюку Токійських приміських залізниць

Жорсткіше за цим слідкують у громадському транспорті ОАЕ – там чоловіків штрафують за порушення правил користування метро. Станом на 2018 рік штраф за проникнення до жіночого простору становив 100 дирхамів – близько 27 доларів США.

Поїзд відправляється – безпеку в дорозі ніхто не гарантує

Країни Європи

Опція окремого купе чи вагона для жінок спричиняла обговорення та цілі інформприводи і в західних країнах. У Великій Британії цю тему порушували ще у 2015 році, а втім, далі обговорень поки що не пішло. Минулого року міністр транспорту Шотландії Дженні Гілрут заявила, що не проти ініціювати таке. 

У Німеччині 2016 року приватний залізничний оператор MRB запровадив у сполученні між Лейпцигом і Хемніцом купе лише для жінок. Вони були доступні жінкам, які подорожуючи самі чи з маленькими дітьми, а також для літніх людей. Розташовані вони були в центрі поїзда, поруч зі службовим купе. Як довго проіснувала ця послуга і чи мала попит – невідомо, принаймні знайти пояснення від залізничного оператора нам не вдалося.

Нині державна німецька компанія «Deutsche Bahn», найбільша в країні, не пропонує такої послуги. Утім тут немає і класичних купейних вагонів, як в Укрзалізниці, лише на зразок наших швидкісних поїздів «Інтерсіті».

Натомість перевезення на довгі відстані в Німеччині здійснює австрійська компанія ÖBB. Вона якраз і пропонує купе «Ladies only». Є чотиримісний варіант, є шестимісний. Під час онлайн-бронювання компанія просить вибрати опцію «Тільки для жінок». Також забронювати місце можна, зателефонувавши до служби обслуговування клієнтів, або безпосередньо у квитковій касі. Нічний поїзд компанії сполучає австрійський Відень із французьким Парижем.

Реклама компанії ÖBB послуги ‘ladies only

У лютому 2023 року оголосили про запуск нічного поїзда «European Sleeper» – він курсуватиме від Брюсселя до Берліна. У перший рейс рушить 25 травня. Тут теж є можливість вибрати місце лише для жінок. Така послуга доступна в чотиримісному купе. При тому навіть туристичні гайди зазначають, що подорожі наодинці стають усе популярнішими і пропонують варіанти безпечних місць для жінок. Зазначимо, що українські жінки через війну і неможливість виїхати за кордон з чоловіками теж часто зіштовхуються з необхідністю мандрувати наодинці або з дитиною. Тому такий варіант може бути цілком доречним у незнайомій країні.

Крім того, останніми роками нічні потяги, схоже, усе популярніші на заході. Це пояснюють, наприклад, вищою екологічністю порівняно з літаками, та й спальні вагони зручніші за сидіння.

У 2022 році національний залізничний оператор Чеської Республіки «České dráhy» (ČD) запустив спальне сполучення Прага – Цюрих (Швейцарія). У таких поїздах також пропонують «dámský oddíl» – варіант жіночого купе. 

Запуск низки нових маршрутів нічними потягами заплановано й на наступний рік. Вони поєднують чимало столиць європейських країн. І ледь не кожна компанія пропонує купе «Ladies only» – без обговорень у фейсбуці, а просто для зручності та комфорту.

***

Крім того, що Укрзалізниця допускає впровадження жіночих купе, в компанії наголошують, що працюють над підвищенням безпеки у вагонах.

«Усі нові та модернізовані вагони — а це вже близько 15% вагонів у активному використанні — оснащені камерами відеоспостереження та кнопками виклику провідника», – зазначають в УЗ.

Насильство в поїздах. Історії провідниць і пасажирок

Пілотний проєкт із купе компанія обіцяє протестувати впродовж декількох місяців. Рішення про розширення послуги ухвалюватимуть разом з громадою і фахівцями. «Це буде залежати від реального попиту та відгуків», – зазначив Євген Лященко, голова правління АТ «Укрзалізниця».

Проверьте

Ваши предки были красавцами, если фамилия звучит так: проверьте свою в списке

Такие фамилии часто встречаются и сегодня Украинские фамилии могут многое рассказать о своих носителях. В …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *