В Україні немає «діри» в державному бюджеті, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль «Укрінформу» в інтерв’ю, яке було опубліковано 21 серпня.
«Цього року ситуація складна і пов’язана з коронавірусом та економічною кризою. Але ніякої «діри» в бюджеті немає. Є плановий дефіцит бюджету в розмірі 7,5% ВВП. Ця сума погоджена з нашими міжнародними партнерами та кредиторами. Вона відносно невисока, якщо порівнювати з окремими європейськими країнами, де дефіцит бюджету сягає навіть 10–14%», – сказав він.
Глава уряду зазначив, що рівень бюджетного дефіциту у країні «дійсно наближається до 300 млрд грн».
«Але цифра помірна для України та абсолютно посильна для бюджету. На сьогодні немає касового розриву. І ми чітко розуміємо джерела покриття такого дефіциту… Це і податкові надходження, і дивіденди державних підприємств, і позики на внутрішньому та зовнішньому фінансових ринках» , – пояснив Шмигаль.
У Китаї у грудні 2019 року почався спалах коронавірусної інфекції COVID-19. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Через швидке поширення захворювання багато країн ввели жорсткий карантин, ділова активність у світі суттєво знизилася.
У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 6 серпня повідомили, що падіння ВВП у другому кварталі 2020 року порівняно із другим кварталом 2019-го становило 11%. Отже, падіння було на три процентні пункти меншим, ніж очікували. На думку Мінекономіки, Україна пройшла пік кризи, спричиненої пандемією.
Водночас Міжнародний валютний фонд вважає, що ВВП України цього року скоротиться на 8,2%, 2021-го – зросте на 1,1%, 2022-го – на 3%. На докризовий рівень економіка вийде не раніше ніж 2023 року, вважають у МВФ.
За прогнозом Нацбанку, економіка України скоротиться 2020 року на 5%, 2021 року відновне зростання становитиме 4,3%.