Проєкт групи «Метінвест» зі створення системи навчання для муніципалітетів посів перше місце в конкурсі Глобального договору ООН «Партнерство заради сталого розвитку – 2020» у категорії «Економічний розвиток». Про це 1 грудня повідомили у пресслужбі групи.
У повідомленні на сайті компанії зазначено, що розроблено систему навчання для муніципалітетів, яка має назву «Програма МРА (Master of Public Administration)».
«Мета програми – допомогти різним містам України підготувати нове покоління управлінців, які зможуть ефективно керувати бюджетом, залучати інвестиції, реалізовувати проєкти для розвитку місцевих громад і підвищення якості життя містян. Сучасне навчання і перспективи побудувати кар’єру в рідних містах дозволять знизити відтік кваліфікованих фахівців і прогресивної молоді. До того ж на державному рівні здобути таку освіту в Україні неможливо», – зауважують у «Метінвесті».
Система виросла з кількох короткострокових проєктів навчання міських управлінців: «Школу лідерів територіального розвитку» відвідувало 73 керівники вищої та середньої ланки Маріупольської міської ради та комунальних підприємств міста, після навчання учасники захистили 19 проєктів перед мером міста, три з них уже реалізовано.
«Програма МРА» стартувала у вересні 2019 року. Набір студентів проводиться щороку. Сьогодні навчання проходять 58 керівників муніципалітетів із Маріуполя, Запоріжжя, Кривого Рогу, Авдіївки, Покровська і Мелітополя. Перший потік вчиться в Донецькому державному університеті управління, а другий – у Львівському регіональному університеті при президенті України. Після навчання студенти отримають дипломи державного зразка цих вишів. Серед партнерів «Метінвесту» в цьому проєкті – Маріупольська міська рада, громадські фонди розвитку Маріуполя, Кривого Рогу та Запоріжжя, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Українська академія лідерства», – указано в повідомленні компанії.
Програма розрахована на два роки, після навчання і стажування в Україні й за кордоном студенти розробляють проєкти з поліпшення якості послуг і підвищення якості життя місцевих жителів і презентують їх мерам міст. Завдяки підтримці USAID студенти зможуть пройти курс із «зеленої» економіки й сталого розвитку в Нідерландах.
«Студентам ще належить захист проєктів, що запланований на червень 2021 року. Проте вже після першого року навчання 20% керівників отримали підвищення. Проєкти стосуються різних сфер міського розвитку: «зеленої» економіки, освіти для студентів, медичної допомоги онкохворим, реновації промзон, спрощення доступу до адмінпослуг. Реалізації цих проєктів чекають їхні замовники, а це 2 млн жителів із п’яти міст України. До речі, Глобальний договір ООН помістив «Програму MРА» до ТОП-20 найкращих українських ініціатив. Народне голосування за кращу ініціативу стартує 8 грудня на медіа-платформі MC.Today», – повідомили в «Метінвесті».