28 апреля, 2024 17:10
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Борняков про податки в "Дія City": Ми знайшли баланс між інтересами держави та бізнесу

Згідно з умовами спецрежиму, вони становитимуть: податок на доходи фізичних осіб – 5% (так само, як зараз платять фізособи-підприємці), військовий збір – 1,5%, єдиний соціальний внесок – 22% від мінімальної заробітної плати. Також для компаній-резидентів передбачено можливість обирати, який корпоративний податок платити: податок на прибуток (18%) чи податок на виведений капітал (9%).

Заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков на пресконференції 4 червня назвав ці умови ідеальним балансом між інтересами держави та бізнесу, оскільки їх створювали в тісній співпраці між ними. Відео пресконференції опубліковано в YouTube міністерства.

«Ми змогли виробити найкращу з можливих податкових систем у світі. Ми спиралися на думку індустрії і слухали інтереси бізнесу – усі їхні зауваження були враховані», – зазначив Борняков.

Серед почутих пропозицій від бізнесу він вказав можливість обирати між податком на прибуток і податком на виведений капітал (ПВК), а також збільшений строк для переходу від моделі ФОП на іншу модель відносин між роботодавцем і працівником – гіг-контракти. Умова, яка передбачає скорочення витрат на оплату робіт і послуг ФОП до 20% від загальних витрат компанії, запрацює тільки із 2025 року. Вона стосуватиметься тільки тих компаній, які обрали сплату ПВК за ставкою 9%.

Співголова IТ-комітету Європейської бізнес-асоціації Валерій Красовський зазначив, що законопроєкт є вкрай актуальним в умовах глобальної конкуренції на IТ-ринках.

«Багато країн у всьому світі створює м’який податковий режим для власного сектору інформаційних технологій», – підкреслив Красовський і додав, що «податковий законопроєкт має повну підтримку Європейської бізнес-асоціації та її IТ-комітету».

Контекст:

У вересні 2020 року Міністерство цифрової трансформації України презентувало проєкт «Дія City» – вільну економічну зону, особливий правовий режим, який має створити умови для розвитку української IT-індустрії.

Перший законопроєкт №4303 «Про стимулювання розвитку цифрової економіки України», який регулює умови роботи цієї зони, Верховна Рада ухвалила в першому читанні 15 квітня.

Мінцифри також підготувало другий законопроєкт, який має надавати резидентам «Дія City» спеціальний статус суб’єкта у кримінальному процесі, щоб уберегти від неправомірного тиску силовиків. Відповідний законопроєкт №4305 було зареєстровано в листопаді минулого року, але зараз його знято з розгляду.

Проверьте

Борняков про податки в "Дія City": Ми знайшли баланс між інтересами держави та бізнесу

Згідно з умовами спецрежиму, вони становитимуть: податок на доходи фізичних осіб – 5% (так само, як …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *