30 марта, 2022 19:58

"Це нормальне бажання". Голова Держгеонадр підтримав ідею зниження ставок рентної плати за видобування нафти й газу в період низьких цін

Голова Державної служби геології та надр Роман Опімах заявив у інтерв’ю «Главкому», що підтримує ідею зниження ставок рентної плати за видобування нафти й газу в період низьких цін.

«Я ставлюся до таких пропозицій позитивно, це нормальне бажання підтримки з боку держави. Сектор нафти й газу – великий платник податків і суттєвий мультиплікатор: за підрахунками економістів, 1 грн, вкладена у видобуток нафти й газу, залучає 3,5 грн в економіку України. Адже в результаті освоєння родовищ у виробництві задіяна низка інших процесів», – сказав він, відповідаючи на запитання журналіста.

За словами Опімаха, в Україні найвища у Європі рентна ставка на видобування нафти й газу.

«І коли ціна газу впала втричі, звичайно, цей тягар став суттєвим», – пзауважив він.

Голова Держгеонадр додав, що впровадження ініціативи щодо зниження рентної ставки може відбуватися без ризику скорочення надходжень до держбюджету.

«До стимулів, які не матимуть негативного впливу на бюджет, належить і відновлення законсервованих свердловин, а також стимулювання видобутку нетрадиційного газу (газ ущільнених порід). Це нова технологія, де використовується абсолютно інший підхід розробки таких покладів. Тому важливо, щоб компанія мала фіскальну підтримку подібних проєктів», – сказав Опімах.

У 2018 році після введення стимулювальних податків на буріння нових свердловин, видобуток, особливо у приватному секторі, почав зростати, зазначив він.

«Тоді через зміни в законодавстві були запроваджені стимулюючі податки для буріння нових свердловин. Але який буде видобуток наступного року – важко сказати. Сьогодні компанії ініціюють перегляд своїх програм: якщо були зобов’язання умовно пробурити певну кількість свердловин, то тепер ця кількість переноситься на наступний рік, а іноді й просто зменшується. Важливо розуміти, що це об’єктивні причини: у компаній немає грошей на реалізацію масштабних проєктів. Тепер інвестори вибирають найменш фінансово ризиковані проєкти», – додав голова Держгеонадр.

«Главком» писав, що Опімах презентував пакет реформ із новими правилами для надрокористувачів. Реформа передбачає спрощення правил для «малого надрокористування», а також передбачає розстрочку платежів за видавання спецдозволів, вільний обіг ліцензій та інші зміни.

Державна служба геології та надр вважає відновлення довіри інвесторів і залучення в галузь нових інвестицій головними пріоритетами на цей рік, заявляв керівник відомства.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *